Spotkanie w ramach 17. serii PlusLigi w Bełchatowie między PGE Skrą a Jastrzębskim Węglem obfitowało w wiele zwrotów sytuacji i chociaż stanęło na podziale punktów, do Jastrzębia-Zdroju ze zwycięstwem 3-2 wyjechali mistrzowie kraju.

W inauguracyjnej partii przez długi czas toczyła się zacięta i wyrównana walka, a żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Początkowo to dwa oczka „przewagi” były po stronie gości. W połowie seta inicjatywę przejęli miejscowi. Po autowym ataku Trevora Clevenot bełchatowianie wygrywali 19:16. Rywale zniwelowali straty ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy asem serwisowym Milada Ebadipoura zamknęli seta. W drugiej partii bełchatowianie rozpoczęli od prowadzenie 4:2, ale za chwilę kilkoma punktami odpowiedzieli rywale. Podobnie jak w I secie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (11:9, 15:17). W końcówce jastrzębianie powiększyli dystans do czterech punktów, którego już ekipa PGE Skry nie zniwelowała. W trzecim secie nadal żadnej z drużyn nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. Gdy bełchatowianie odskoczyli na trzy punkty to zaraz rywale zniwelowali straty i na tablicy wyników pojawił się remis. W końcówce goście wypracowali sobie cztero punktową przewagę, Bełchatowianie ruszyli w pogoń broniąc cztery piłki meczowe, ale przy kolejnej byli już bezradni. IV set podobnie jak wcześniejsze rozstrzygnął się na finiszu, wcześniej raz jeden, a raz drugi zespół był na prowadzeniu. W końcówce goście mieli piłę meczową, ale rywale ją obronili. W grze na przewagi górą była PGE Skra doprowadzając do tie-breaka. W nim po wyrównanym początku inicjatywę przejęła ekipa z Jastrzębia (8:5) i nie oddali jej już do końca.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2-3 (25:23, 20:25, 23:25, 26:24, 10:15)

MVP: Jan Hadrava

PGE Skra Bełchatów: Sawicki, Kłos, Schulz, Kooy, Taht, Ebadipour, Atanasijević, Łomacz, Adamczyk, Bieniek, Mitić, Czerwiński, Piechocki, Milczarek
Jastrzębski Węgiel: Dryja, Hadrava, Toniutti, Baroti, Boyer, Wiśniewski, Gladyr, Tervaportti, Clevenot, Fornal, Szymura, Macyra, Popiwczak, Biniek

Źródło: plusliga.pl