Koszykarki Pszczółka AZS UMCS Lublin już w pierwszej połowie z nawiązką odrobiły straty z pierwszego meczu. Polski zespół w drugiej połowie zagrał skutecznie i melduje się w ćwierćfinale Women EURO CUP !

Pierwsze akcje należały do lublinianek. Widać było, że chcą odrobić przewagę. Trójkę trafiła Aleksandra Stanacev i akademiczki prowadiły 2:5. Prowadzenia którego nie oddały do końca spotkania. Pierwsza kwarta do ofensywnych nie należała. Polski zespół powoli powiększał przewagę i to na tyle skutecznie, że cała przewaga z pierwszego meczu Villeneuve po dwudziestu minutach była wspomnieniem. Po zmianie stron mecz należał cały czas do lublinianek. Już w połowie trzeciej kwarty akademiczek sięgnęła dwudziestu oczek.  Gdy francuski próbowały coś odrobić szybko zostawały kontrowane. Owszem w czwartej odsłonie rywali rzuciły polskiemu zespołowi 24 oczka, ale podopieczne Krzysztofa Szewczyka rzuciły aż 31 punktów. Dzięki wygranej Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS melduje się w 1/4 finału Women Euro Cup.

W zespole z Lublina wyróżniały się Martina Fassina 21 pkt (7/12 z gry, 6 zbiórek i 4 asysty), Kamiah Smalls 18 pkt (9 zbiórek, 7 asyst) oraz Aleksandra Stanacev 17 pkt (7 zbiorek, 9 asyst).

Villeneuve d’Ascq LM – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 59:85  (7:12, 15:23, 13:19, 24:31)