BC Polkowice uzupełniają stawkę finalistów Suzuki Pucharu Polski koszykarek. Wicemistrzynie Polski awansowały dzięki pogoni w czwartej kwarcie. Dwie zawodniczki „Pomarańczowych” zaliczyły podwójne zdobycze.

Pierwsze akcje należały do lublinianek. W połowie kwarty akademiczki odskakiwały na sześć oczek. Czas dla BC nie wiele zmienił. Po nim przewaga lubelskiego zespołu powiększyła się do stanu 8:17. W tym momencie polkowiczanki zaczęły powoli odrabiać straty. Na początku drugiej odsłony przewaga akademiczek zmalała do punktu. Lublinianki odpowiedziały serią sześciu oczek z rzędu. BC Polkowice miały problem by odpowiedzieć na tą serię. A tym czasem ich rywalki uciekały dalej.  Po trójce Olgi Trzeciak w siedemnastej minucie koszykarki Pszczółki prowadziły już dwunastoma punktami.Dopiero wtedy polkowiczanki złapały wiatr w żagle. W  nie co ponad dwie i pół minuty zaliczyły serię 10:0.

Po zmianie stron mecz wyrównał się. W trzeciej kwarcie akademiczkom udało  się prowadzić, ale nie wyżej niż  sześcioma oczkami. Ale druga część tej odsłony należała do polkowiczanek. Na dwie minuty do końca trzeciej odsłony BC prowadziło 56:53. W czwartej kwarcie wicemistrzynie Polski poszły za ciosem. Owszem w połowie kwarty po trafieniu Kurach lublinanki prowadziły 67:70, a kilka chwil później nawet 69:74. Jednak nie potrafiły utrzymać przewagi. W ostatnie niespełna trzy minuty podopieczne trenera Szewczyka zostały wypunktowane serią 10:0 co dało „Pomarańczowym” awans do finału.

BC POLKOWICE – PSZCZÓŁKA POLSKI CUKIER TORUŃ AZS UMCS LUBLIN  79:74  (13:17, 21:21, 25:23, 20:13)

BC: Erica Wheeler 21 (11 as), Sasa Cado 16, Stephanie Mavunga 14 (10 zb), Aleksandra Zięmborska 11, Artemis Spanou 8, Weronika Telenga 5, Weronika Gajda 3, Klaudia Gertchen 1, Alicja Grabska 0, Bożena Puter 0.

AZS UMCS: Kamiah Smalls 19, Natasha Mack 17 (11 zb), Martina Fassina 9, Emilia Kośla 8, Aleksandra Stanacev 7, Ivana Jakubcova 6, Klaudia Niedźwiedzka 3, Olga Trzeciak 3, Natalia Kurach 2, Zuzanna Sklepowicz 0.