Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał w Dreźnie Dresdner SC 3-0 w meczu 5. serii Ligi Mistrzyń wykorzystując pierwszą okazję do zapewnienia sobie udziału w grach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzyń. Świetną rzeszowską orkiestrą notującą same zwycięstwa w elitarnych rozgrywkach dyrygowały Amerykanka Kara Bajema oraz Serbka Jelena Blagojević.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od efektownego ataku Magdaleny Jurczyk ze środka siatki. Na prawym skrzydle pomyliła się atakująca niemieckiego zespołu, Maja Storck, a przy czteropunktowej przewadze rzeszowianek o pierwszą przerwę dla swojej drużyny poprosił Alexander Waibl (6:2). Anna Stencel wygrała przepychankę na siatce (10:7), jednak rywalkom szybko udało się doprowadzić do wyrównania wyniku (11:11). Dobra dyspozycja Kary Bajemy pozwoliła Polkom ponownie objąć bezpieczne prowadzenie (17:13), natomiast Jennifer Janiska zaatakowała bezpośrednio w siatkę (22:18). Ostatni punkt w pierwszej partii do dorobku rzeszowianek dopisała Katarzyna Wenerska (25:19).

Drugą partię od prowadzenia rozpoczęły siatkarki Dresdner SC (2:0), zaś na prawym ataku przez szczelny blok nie mogła przebić się Bruna Honorio, przez co tym razem czas na żądanie wykorzystał trener polskiej drużyny, Stephane Antiga (7:2). Zawodniczki z Podkarpacia starały się gonić wynik, jednak rywalki przez długi czas utrzymywały kilkupunktowy dystans (11:8). Za sprawą nieudanego zagrania przyjmującej Lindy Bock na tablicy wyników wreszcie pojawił się remis (15:15), w trakcie podwójnej zmiany serią świetnych zagrywek popisała się rozgrywająca Julia Bińczycka, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie (20:18). Finalnie pojedynczy blok Magdaleny Jurczyk rozstrzygnął drugiego seta na korzyść siatkarek Developresu (25:22).

Trzecią partię punktowym atakiem otworzyła Kara Bajema (1:0), natomiast podwójny blok Niemek zatrzymał atak Bruny Honorio z szóstej strefy (6:6). Przez dłuższy fragment gry zespoły toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt (11:11), kolejne oczko na koncie swojej drużyny dobrym blokiem zapisała Izabella Rapacz (17:16), do podwójnej zmiany na placu gry doszło też w szeregach rywalek. Bruna Honorio zdecydowała się na atak z przechodzącej piłki (22:21), w kluczowym momencie zapunktowała także Jelena Blagojević (23:23). Po walce na przewagi podopieczne Stephana Antigi szczęśliwie zamknęły spotkanie w trzech setach, ponownie kończąc partię blokiem (26:24).

Dresdner SC – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 0-3 (19-25, 22-25, 24-26)

MVP: Kara Bajema

Dresdner SC: Bock, Kicka, Janiska, Strubbe, Stockmann, Storck, Linke, Gray, Wesser, Gates, Straube, Dreblow

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Polańska, Bruna, Bagrowska, Blagojević, Stencel, Wenerska, Witowska, Bajema, Rapacz, Kalandadze, Jurczyk, Bińczycka, Przybyła, Szczygłowska

Źródło: tauronliga.pl