Meczu 17. serii PlusLigi z Grupą Azoty Chemik Police siatkarki Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz wstydzić się nie będą, lecz wielkich sentymentów też do tej potyczki przywiązywać nie będą. „Pałacanki” uległy mistrzyniom kraju 1-3, chociaż po wygraniu pierwszego seta także w kolejnych dały z siebie wszystko.

Gospodynie niedzielnego spotkania nie mają łatwego sezonu. Do tej pory wygrały tylko trzy mecze i z dziewięcioma punktami zajmują 11. miejsce w tabeli. Po drugiej stronie znajdują się policzanki, które odniosły dwanaście zwycięstw, cztery razy przegrały i plasują się na drugim miejscu w tabeli TAURON Ligi.

Premierowa odsłona należała do bydgoszczanek, które już na początku miały pięć punktów przewagi nad policzankami 7:2. Przyjezdne, które zaczęły spotkanie bardzo nerwowo i popełniały błędy, zaczęły odrabiać straty. Doprowadziły do remisu 10:10 i przez chwilę trwała walka punkt za punkt 16:16. Trzy oczka z rzędu zdobyte przez podopieczne Jacka Nawrockiego dały im prowadzenie 19:16. Gospodynie walczyły i w końcówce odrobiły straty 23:23. Atak Majki Szczepańskiej-Pogody i blok Letici Hage zakończył partię zwycięstwem bydgoszczanek 26:24.

Drugi set w początkowej fazie również układał się po myśli gospodyń. Dobra gra na siatce Zuzanny Szperlak dała bydgoszczankom prowadzenie 6:4. Policzanki, po udanych atakach Martyny Łukasik oraz  Danielle Drews doprowadziły do remisu 9:9. Od tego momentu zespoły zdobywały punkty seriami i raz prowadziły gospodynie, raz przyjezdne. W drugiej części seta policzanki odskoczyły rywalkom na pięć oczek 21:16 i przejęły kontrolę na boisku. Atak Agnieszki Kąkolewskiej zakończył seta wynikiem 25:21.

W kolejnej partii, po udanych akcjach Jovany Brakocević-Canzian, policzanki prowadziły 6:2. Za sprawą Majki Szczepańskiej-Pogody oraz Letici Hage gospodynie doprowadziły do remisu 6:6 i do stanu 12:12 trwała wyrównana walka. Po skutecznych atakach Martyny Łukasik podopieczne Jacka Nawrockiego ponownie zbudowały przewagę 17:14 i kontynuowały dobrą grę. W końcówce punktowała głównie Danielle Drews i to ona zdobyła ostatni punkt w tej partii 25:19.

Set numer cztery rozpoczął się od prowadzenia Chemika Police 6:4 i 8:5. Bydgoszczanki w jednym ustawieniu dogoniły rywalki 8:8 i przez chwilę trwała wymiana punkt za punkt 12:12. Po ataku Igi Wasilewskiej przyjezdne uzyskały dwa oczka przewagi 16:14 i tę różnicę po kolejnych akcjach powiększyły 21:16. Gospodynie próbowały walczyć, jednak nie potrafiły przeciwstawić się świetnie grającym rywalkom. Seta, podobnie jak poprzedniego, zakończyła Danielle Drews 25:18.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (26:24, 21:25, 19:25, 18:25)

MVP: Danielle Drews

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz:  Balmas, Mazurek, Szperlak, Cassemiro. Majkowska, Bozdeva, Różyńska, Surlit, Szczepańska-Pogoda, Bałdyga, Hage, Justka, Saad
Grupa Azoty Chemik Police: Drews, De Almeida Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska

Źródło: tauronliga.pl