POZNAN 23.07.2021 MECZ 15. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2021/22 LECH POZNAN - RADOMIAK RADOM --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH : LECH POZNAN - RADOMIAK RADOM FOT. Marta Winnowicz

W poniedziałkowy wieczór w ramach 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy miejscowy Radomiak zmierzył się na własnym boisku z Wisłą Płock. Pierwsze wiosenne spotkanie drużyn z województwa mazowieckiego zakończyło się remisem (1:1), mimo że obydwa zespoły miały wiele dogodnych sytuacji podbramkowych.

Rezultat meczu został ustanowiony już w pierwszej połowie, która zakończyła się remisem 1:1. Wpierw wynik spotkania otworzył zespół z Radomia po strzale głową 31-letniego brazylijskiego obrońcy Raphaela Rossi, ale już trzy minuty później wyrównał pomocnik „Nafciarzy” Damian Rasak. Druga odsłona zawierała wiele szans po obu stronach, jednak skuteczność bramkarzy zapobiegła zmianie wyniku.

Była to już 10. konfrontacja pomiędzy tymi drużynami w historii. Obecnie „Zieloni” z 36. punktami na koncie znajdują się na 5. pozycji, a „Nafciarze” z 30. oczkami zajmują 7. miejsce.

Następne spotkanie w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze z Radomia rozegrają 12 lutego (sobota), podejmując Raków Częstochowa. Z kolei Wisła Płock zmierzy się z Piastem Gliwice 13 lutego (niedziela).

I połowa

Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego na stadionie przy Narutowicza w Radomiu zabrzmiał punktualnie o godz. 18:00 i jako pierwsi przystąpili do ataku gospodarze. Już w 3. minucie Dawid Abramowicz (Radomiak Radom) posłał piłkę na głowę Karola Angielskiego (Radomiak Radom), ten jednak pudłował – futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później miejscowi ponownie zaatakowali. Luis Machado (Radomiak Radom) będąc sam na sam z bramkarzem „Nafciarzy”, przegrał ten pojedynek, strzelając wprost w ręce Krzysztofa Kamińskiego (Wisła Płock). Kolejną groźną akcję zainicjowali „Zieloni” w 14. minucie spotkania. Leandro Pereira (Radomiak Radom) przechwycił futbolówkę w środkowej strefie boiska i energicznie wbiegł z nią w pole karne rywali. Brazylijski napastnik oddał mocny strzał, jednak w ostatniej chwili skutecznie zainterweniował golkiper przyjezdnych, wybijając piłkę nad poprzeczkę. W 28. minucie Radomiak dopiął swego, otwierając wynik spotkania. Zdobywcą bramki Raphael Rossi (Radomiak Radom). Dawid Abramowicz (Radomiak Radom) posłał piłkę na głowę brazylijskiego obrońcy, a ten ograł bramkarza przyjezdnych, zdobywając swoją drugą bramkę w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy. Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo, bowiem trzy minuty później błyskawicznie odpowiedziała Wisła i na tablicy wyników pojawił się remis (1:1). Rafał Wolski (Wisła Płock) centrował w pole karne, a tam futbolówkę przejął Damian Rasak (Wisła Płock), który oddał strzał głową. Ten lot piłki wprost na bramkę zespołu z Radomia starał się przeciąć obrońca „Zielonych” Damian Jakubik (Radomiak Radom), jednak mimo iż zdołał ją trącić, piłka wpadła do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

II połowa

Po przerwie obydwa zespoły powróciły na murawę w niezmienionych składach. Ponownie pierwsze podbramkowe emocje zainicjowali gospodarze. Wówczas tylko łut szczęścia uratował przyjezdnych, gdyż Krzysztof Kamiński (Wisła Płock) nawet nie zdążył się zorientować, że piłka odbiła się od słupka, a następnie fartem wpadła mu prosto w ręce. W 53. minucie zaatakowali podopieczni Macieja Bartoszka. Na strzał z dużej odległości zdecydował się niespełna 29-letni pomocnik „Nafciarzy” Mateusz Szwoch (Wisła Płock). W rezultacie natychmiast zainterweniował golkiper gospodarzy Filip Majchrowicz (Radomiak Radom), który sparował piłkę nad poprzeczkę. Niedługo później świetną interwencją popisał się bramkarz gości, broniąc mocny strzał z niewielkiej odległości Karola Angielskiego (Radomiak Radom). W 77. minucie niemal stuprocentową okazję na prowadzenie mieli zawodnicy Wisły. Niepilnowany przez nikogo w polu karnym pomocnik przyjezdnych Rafał Wolski (Wisła Płock) posłał piłkę wprost w światło bramki, jednak jej lot przerwał uderzeniem głową Damian Jakubik (Radomiak Radom), zapobiegając utracie gola. W ostatnich minutach spotkania nieprzepisowo zachował się kapitan „Nafciarzy” Jakub Rzeźniczak (Wisła Płock) i zobaczył przed oczami drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się podziałem punktów (1:1).

PKO BP Ekstraklasa, 20. kolejka (7.02.2022r.)

Radomiak Radom vs Wisła Płock 1:1 (1:1)

Bramki: 28. Rossi (RAD), 31. Rasak (WPŁ)

Żółte kartki: 44. Cielemięcki (WPŁ), 45+1. Rzeźniczak (WPŁ), 45+2. Cichocki (RAD), 72. Rasak (WPŁ), 74. Wolski (WPŁ), 90+4. Rzeźniczak (WPŁ)

Czerwone kartki: 90+4. Rzeźniczak (WPŁ)

Radomiak Radom: Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, D. Abramowicz – Leandro Pereira (C), Cele, Karwot (76. Radecki), L. Machado (73. Rondón) – Angielski (82. Sokół), Maurides. Trener: Dariusz Banasik

Wisła PłockKamiński – Vallo, Chrzanowski, Rzeźniczak (C), Tomasik – Furman (73. Lesniak), Rasak (90. Lagator) – Cielemięcki (73. Zynek), Wolski (81. Jorginho), Szwoch – Sekulski (81. Tuszyński). Trener: Maciej Bartoszek

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)