Trzecie zwycięstwo odniosła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle w czwartym występie w ramach Ligi Mistrzów Grupy C. Kędzierzyńscy siatkarze pewnie zaliczyli wyjazd do OK Maribor, triumfując w trzech setach.

Kędzierzynianie, którzy triumfowali w poprzedniej edycji LM, byli zdecydowanym faworytem tego starcia. Polski zespół przegrał w trzeciej kolejce z Cucine Lube Civitanova 2:3 i zajmuje drugie miejsce w grupie za włoskim zespołem, tracąc do niego cztery punkty. Z kolei OK Maribor to outsider grupy, który przegrał wszystkie cztery spotkania, nie wygrywając ani seta.

Podane wyżej informacje potwierdziły się we wtorek na boisku. Grupa Azoty ZAKSA po wyrównanym początku pierwszego seta (8:8) opanowała następnie sytuację i dyktowała warunki gry. Mocny atak Aleksandra Śliwki zakończył pierwszego seta. W drugim była wręcz deklasacja. Kędzierzynianie dziesięć punktów przewagi mieli przy stanie 8:18. Partię zakończyły błędy gospodarze. W trzecim secie OK Maribor prowadził 10:7 i 13:10. Następnie goście opanowali sytuację i pewnie wygrali.

OK Maribor – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1-3 (19-25, 11-25, 21-25)

MVP: Kamil Semeniuk

OK Merkur Maribor: Cafuta, S. Adżović, Kovacević, Pavlović, Bracko, Donik, A. Adżović, Planinsić, Krzić, Ikhbayri, Kovacić, Gergye, Herman, Kasenina

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Rejno, Janusz, Staszewski, Kluth, Śliwka, Semeniuk, Smith, Kalembka, Kozłowski, Żaliński, Huber, Shoji, Banach

Źródło: plusliga.pl