Tenis

Hubert Hurkacz awansował do półfinału rozgrywek rangi ATP 500 w Dubaju. W meczu ćwierćfinałowym reprezentant Polski pokonał Włocha Jannika Sinnera 6:3, 6:3, rewanżując się tym samym za zeszłoroczną porażkę w ATP Finals.

O tym jak ważna jest przyjaźń oraz szacunek do drugiego przeciwnika Hubert Hurkacz i Jannik Sinner z pewnością mogliby dużo powiedzieć. Chociaż w singlu mierzyli się dotychczas dwa razy (w finale ATP Masters 1000 w Miami oraz w Turynie podczas turnieju ATP Finals), to prywatnie się przyjaźnią, trenują ze sobą oraz nieraz występowali w grze deblowej.

Jednak w czwartkowym pojedynku w Dubaju taryfy ulgowej nie było. Już na początku pierwszego seta mogliśmy oglądać wyrównaną i zaciętą grę obu tenisistów (2:2). Sytuacja uległa zmianie w szóstym gemie, w którym Polak po doskonałej grze w defensywie wypracował pierwsze w tym meczu breakpointy. Jannik jednak zdołał się wybronić i wrócił do stanu po 40. Od tego momentu „Hubi” zaczął wywierać na rywalu coraz większą presję i wymusił na Włochu błąd, wychodząc na prowadzenie (4:2). Kluczową rolę odegrał także bardzo dobry forhend wrocławianina. W dziewiątym gemie Polak miał kilka piłek setowych. Wykorzystał drugą z nich, zwyciężając w pierwszej odsłonie 6:3.

W drugim secie Hurkacz podkręcił tempo gry i już w trzecim gemie przełamał 20 latka z Włoch. W następnych gemach imponował dokładnością w wymianach. Do tego dołożył jeszcze dobrą grę z głębi kortu i powiększył przewagę na 4:2. Kolejne gemy nie przyniosły większych zmian i to Hurkacz był coraz bliżej zwycięstwa w tym meczu (5:3). Ostatecznie po godzinie i 24 minutach gry przy podaniu Sinnera zamknął mecz na swoją korzyść wygrywając w drugiej partii 6:3.

W półfinale Hubert Hurkacz zmierzy się z Andriejem Rublowem, który w 1/4 finału odwrócił losy meczu i pokonał Amerykanina Mackenziego McDonalda 2:6, 6:3, 6:1.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Hubert Hurkacz – Jannik Sinner  6:3, 6:3