Finisz 20. serii spotkań TAURON Ligi okazał się zwycięski dla siatkarek UNI, które  pokonały w Opolu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Z racji punktów zdobytych przez obie ekipy, zwycięstwo przybliża do pierwszej „ósemki” opolanki, a porażka po tie-breaku daje niemal utrzymanie na wyciągnięcie ręki zespołowi znad Brdy.

Już w pierwszym secie bydgoszczanki pokazały, że nie można ich lekceważyć. Od stanu 8:7 dla miejscowych zdobyły cztery punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie. To był przełomowy moment tej partii, bo ekipa Pałacu nie oddała już prowadzenia do samego końca. Po ataku Leticii Hage przyjezdne odskoczyły na pięć punktów (17:22). Miejscowe obroniły wprawdzie trzy piłki setowe, ale po bloku Pauliny Majkowskiej Polskie przetwory Pałac wygrały pierwszą partię 25:22.

Ta wygrana dałą bydgoskiej drużynie przede wszystkim więcej pewności siebie, bo w drugiej partii panowały zdecydowanie i wygrały 25:18. Bardzo dobrze grała atakująca Majka Szczepańska-Pogoda, ale nie tylko, bo na tle opolanek cała drużyna z Bydgoszczy prezentowała się lepiej – od rozgrywającej Pauliny Bałdygi po libero Magdalenę Saad. U gospodyń dobry poziom trzymała właściwie tylko libero Adriana Adamek.

Trzeci set toczył się, jak roller coaster – gospodynie prowadziły już 16:12, a po siedmiu kolejnych akcjach było już… 16:19. Zespół z Bydgoszczy zmierzał po wygraną 3:0, ale ekipa UNI Opole nie odpuszczała i to tym razem ona zanotowała serię wygranych punktów – od 16:19 do 21:19. Tym razem drużyna z Bydgoszczy nie odwróciła już przebiegu gry i to zespół UNI wygrał tę partię 25:21,

Jeszcze w połowie czwartej partii był remis 14:14, ale z każdą pilką to miejscowe prezentowały się lepiej, które zbudowały sobie czteropunktową przewagę (19:15). Trzy punkty z rzędu utrzymały na powierzchni w tym secie ekipę z Bydgoszczy, ale nie na długo. Skuteczny atak Regiane Bidias, a za chwilę blok Gabrieli Makarowskiej sprawiły, że opolanki znów odskoczyły i wygrały tę partię 25:21. I o wyniku meczu musiał zdecydować tie-break.

W nim lepsza była już drużyna z Opola, choć zaraz po zmianie stron był jeszcze remis 8:8. Do końca tej partii zespół z Bydgoszczy zdobył jednak tylko cztery punkty, ale w kotnekście walki o utrzymanie ten punkt z pewnością będzie bardzo cenny.

UNI Opole – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3-2 (22-25, 18-25, 25-21, 25-21, 15-12)

MVP: Regaine Bidias

UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Bidias, Pellegrino, Borawska, Pamuła, Muszyńska, Wołodko, Makarowska, Sieradzka, Bączyńska, Adamek
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Balmas, Mazurek, Szperlak, Cassemiro, Majkowska, Bozdeva, Róźyńska, Surlit, Szczepańska-Pogoda, Bałdyga, Hage, Justka, Saad

Źródło: tauronliga.pl