fot: Twitter.com @LegiaWarszawa

W meczu kończącym 24. kolejkę PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa podjęła u siebie Śląsk Wrocław. Legioniści rzutem na taśmę zwyciężyli 1:0 zgarniając komplet punktów i wyszli ze strefy spadkowej.

Zarówno dla Legii jak i Śląska był to bardzo ważny mecz. Oba zespoły zajmują miejsca w dole tabeli Ekstraklasy. ,,Wojskowi” w dodatku walczą o brak spadku do I ligi. Wrocławian natomiast od strefy spadkowej dzieli zaledwie kilka punktów.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Mecz nie był porywający, na boisku zamiast walki o każdą piłkę panował marazm. Na strzał w światło bramki trzeba było czekać do końca pierwszej tercji spotkania. Thomas Pekhart przymierzył z pola bramkowego. Śląsk został uratowany przez bramkarza – Michała Szromnika. Statystyka mówiąca o tym, że był to jedyny celny strzał może bardzo wiele powiedzieć i zobrazować jak wyglądał przebieg tego spotkania.

W drugiej połowie w 69. minucie spotkania nareszcie doczekaliśmy się kolejnego celnego strzału w dodatku zakończonego golem. Josue podał do Pawła Wszołka, a ten lobem pokonał bramkarza Śląska. Później piłkarze Wojskowych dostawali kolejne podania od Josue, ale żaden z nich nie wykorzystał już swojej szansy. Blisko tego był chociażby Rafael Lopes. Śląsk Wrocław przez cały mecz nie poczynił niczego co mogłoby spowodować zremisowanie czy wygranie spotkania. Zakończył spotkanie z zerowym dorobkiem celnych strzałów na bramkę gospodarzy.

Dzięki zwycięstwu Legia Warszawa wyszła ze strefy spadkowej. Śląsk Wrocław zajmuje 12. miejsce z punktem przewagi nad Legią.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)

0:1 69′ Paweł Wszołek (asysta Josue)

Legia Warszawa: Cezary Miszta, Mattias Johansson, Maik Nawrocki, Mateusz Wieteska, Filip Mladenović, Bartosz Slisz, Jurgen Celhaka (62′ Ernest Muci), Paweł Wszołek, Josue (90+3′ Lirim Kastrati), Maciej Rosołek (62′ Rafael Lopes), Tomas Pekhart (77′ Patryk Sokołowski).

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik, Patryk Janasik, Wojciech Golla, Diogo Verdasca, Dino Stiglec, Krzysztof Mączyński (80′ Fabian Piasecki), Patrick Olsen (75′ Petr Schwarz), Robert Pich (78′ Caye Quintana), Waldemar Sobota (75′ Adrian Łyszczarz), Marcel Zylla (74′ Dennis Jastrzembski), Erik Exposito.