W zaległościach z 16. serii PlusLigi Cerrad Enea Czarni ulegli w Radomiu Asseco Resovii w trzech setach. Gracze z Mazowsza tylko w drugim secie poważniej zagrozili rzeszowianom, ustępując po kilkuminutowej grze na przewagi. Reszta spotkania pod nadzorem podkarpackiej ekipy, która powoli domierza do pierwszej „czwórki”.

Resoviacy już na początku wypracowali sobie trzypunktową przewagę, którą utrzymywali do połowy seta. Przy stanie 11:14 gospodarze zdobyli cztery „oczka” z rzędu w czym duża zasługa świetnie zagrywającego Rafała Faryny. Radomianie wyszli na nieznaczne prowadzenie, które utrzymywali do stanu 19:18. Wówczas to resoviacy zanotowali trzypunktową serię i wygrywali 21:19. Radomianie zbliżyli się jeszcze na dystans jednego punktu (21:22), ale na więcej już zespół trenera Marcelo Mendeza nie pozwolił. Drugi set z kolei od samego początku układał się po myśli gospodarzy, którzy wypracowali sobie dwupunktową przewagę. Dystans ten przez długi czas był nie do zniwelowania przez resoviaków. Gdy Nicolas Szerszeń popełnił błąd w ataku zespół trenera Jakuba Bednaruka prowadził 22:19 i wydawało się, że jest na dobrej drodze do wygrania seta. Goście szybko jednak zniwelowali straty doprowadzając do emocjonującej końcówki. W niej miejscowi mieli jedną piłkę setową ale jej nie wykorzystali. Z kolei ekipa z Podkarpacia dopiero za piątym setbolem zamknęła tę część meczu. Trzecią partię rzeszowianie rozpoczęli od piorunującego uderzenia bo prowadząc 8:0. Duża w tym zasługa świetnie zagrywającego Nicolasa Szerszenia. Niemoc w ekipie gospodarzy przerwał Rafal Faryna, ale za chwilę przewaga Asseco Resovii urosła do 9 „oczek” (12:3). Resoviacy już zdecydowanie dominowali na boisku i spokojnie dowieźli wygraną do końca.

Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 28:30, 16:25).

MVP Nicolas Szerszeń.

Cerrad Enea Czarni Radom: Sadkowski, Kędzierski, Woropajew, Lemański, Rusin, Gąsior, Warda, Berger, Faryna, Firszt, Parkinson, Masłowski, Nowowsiak

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Muzaj, Deroo, Kozamernik, Bucki, Kochanowski, Szerszeń, Drzyzga, Woicki, Buszek, Cebulj, Tammemaa, Krzyżak, Puczkowski, Curzytek, Kowalik, Zatorski, Potera

Źródło: plusliga.pl