W pierwszym spotkaniu 25.kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało Bruk-Bet Termalice Nieciecza 2:0, a dwie bramki z rzutów karnych zdobył Patryk Szysz.

Od mocnego wejścia spotkanie rozpoczęli przyjezdni, którzy już w drugiej minucie zdobyli bramkę jednak ostatecznie trafienie nie zostało uznane z powodu pozycji spalonej Bartosza Kopacza. W kolejnej akcji Koki Hinokio zdecydował się na uderzenie z za pola karnego jednak piłka minęła światło bramki. Tuż przed przerwą Termalica mogła wyjść na prowadzenie jednak strzał Tomasa Poznara zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Kacpra Bieszczada.

W 63.minucie podanie prostopadłe otrzymał Patryk Szysz, wbiegł w pole karne gdzie był faulowany przez Pawieła Pawluczenkę. Rzut karny pewnym uderzeniem na bramkę zamienił sam poszkodowany. Sześć minut później Damian Kos ponownie wskazał na rzut karny i ponownie w polu karnym faulowany był Szysz, który podszedł do rzutu karnego i zdobył swoją druga bramkę w meczu. Odpowiedź miejscowych mogła być natychmiastowa jednak Adam Radwański nie wykorzystał znakomitej sytuacji. W 83.minucie zakotłowało się w polu karnym gości jednak ostatecznie Zagłębie nie straciło bramki. W doliczonym czasie gry gospodarze atakowali jednak nie potrafili pokonać bramkarza rywali.