W meczu 25. kolejki Cuprum Lubin podjął lidera PlusLigi Zaksę Kędzierzyn-Koźle. Mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstem Cuprum 3:2.

Pierwszy set nie rozpoczął się dobrze dla Zaksy. Mimo, że na początku oba zepsoły grały punkt za punkt, to od połowy meczu to Cuprom uzyskał trzypunktową przewagę nad Kędzierzynem. Przewaga ta utrzymywała się do końca seta, którego Lubinianie wygrali 25:22.

W drugim i trzecim secie wszystko już wróciło do normy. Zaksa Kędzierzyn-Koźle zaczęła panować nad spotkaniem. Szybko uzyskała kilkupunktową przewagę nad rywalami punktując ich raz po raz. Ostatecznie drugi set zakończył się sześciopunktowym zwycięstwem Zaksy 25:19, natomiast trzeci trochę mniejszą zaliczką 25:22.

Kolejny set był bardzo wyrównany. Zarówno Zaksa jak i Cuprum toczyli przez cały czwarty set walkę punkt za punkt. Ostatecznie w samej końcówce lepiej zaprezentowali się siatkarze z Cuprum Lubin wygrywając 25:22.

O ostatecznym wyniku meczu musiał zdecydować tie-break. W nim Cuprum Lubin mocno postawił się rywalom wygrywając 15:11 i całe spotkanie 3:2.

Cuprum Lubin vs Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:22;19:25;22:25;25:23;15:11)

MVP: Marcin Waliński

Cuprum: Ferens, Pietraszko, Bociek, Waliński, Krage, Sekita, Szymura

Zaksa: Śliwka, Smith, Kaczmarek, Semeniuk, Huber, Janusz, Shoji