tenis
fot: news18.com

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju tenisowego w Miami Open. Polka w 1/8 finału pokonała Amerykankę Cori Gauff.

Na początku seta obie zawodniczki dobrze radziły sobie na własnym serwisie. Polka przełamać mogła w piątym gemie. Jej rywalka kilkukrotnie wyrzuciła piłkę na aut, miała też podwójny błąd serwisowy, ale wybroniła się. Nerwowo wyglądał też szósty gem, w którym podawała Polka. Nasza reprezentantka również nie obyła się bez błędów na zagrywce, ale tym razem częściej myliła się jej przeciwniczka, która w kluczowym momencie znów zanotowała uderzenie na aut.

Przełamać rywalkę Polce udało się w siódmym gemie. Świątek poszła za ciosem, wygrała gema przy własnym podaniu, grała odważnie, do tego doszły błędy jej przeciwniczki, która przegrała seta 3:6.

Drugiego seta Gauff rozpoczęła od udanej formy przy własnym serwisie. Amerykanka pewnie wygrała drugiego gema, zaś wcześniej dobrze na zagrywce spisywała się Polka. Świątek wygrała też trzecie rozdanie oraz czwarte, co oznaczało przełamanie. Świątek zaczęła grać szybciej, czego nie wytrzymywała Amerykanka. Pojawiło się w jej grze sporo piłek autowych, doszły do tego uderzenia w siatkę, co dało Polce kolejne zwycięskie gemy. Świątek nie oddała wygranej. Drugą partię wygrała 6:1, dzięki czemu pewnie awansowała do kolejnej rundy Miami Open 2022.

Iga Świątek – Cori Gauff 6:3; 6:1