Lech Poznań
Foto; Marta Winnowicz

Lech Poznań awansował do finału Pucharu Polski 2021/2022. W pierwszym półfinale tegorocznych rozgrywek poznańska Lokomotywa rywalizowała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

Obecnie system rozgrywek nie przewiduje meczów rewanżowych. Spotkanie odbywa się na boisku niżej notowanego rywala lub drużyny, którą wylosowano jako pierwszą.

Olimpia to rewelacja tegorocznego Pucharu Polski. Ekipa z Grudziądza występuje w tym sezonie w III lidze. W swojej grupie zajmuje 2. miejsce, zaś awans do II ligi uzyskają mistrzowie każdej z czterech grup.

Lech walczy o trofeum, by uświetnić jubileusz 100-lecia klubu, ale awansować do europejskich pucharów może też przez ligę, gdyż w Ekstraklasie zajmuje 3. miejsce i wciąż ma realne szanse na mistrzostwo.

W pierwszej połowie Lech nie zawiódł. W 26. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił główkujący Dawid Kownacki.

Kolejnego gola poznaniacy strzelili na początku drugiej połowy. Zza pola karnego dogrywał na pole bramkowe Pereira. Zza pleców obrońców wbiegł Douglas, który pewnie wykończył to dogranie.

W 58. minucie mieliśmy zbliżoną akcję. Znów w roli dośrodkowującego był Pereira. Tym razem zagrywał on bardziej spod linii końcowej na lewą stronę. Całość ponownie zamknął wybiegający zza obrońców Douglas.

Sytuację Olimpii mocno skomplikowała też czerwona kartka, którą w 55. minucie obejrzał Witasik. Tym samym gonienie wyniku było mocno utrudnione. Swoją okazję na gola mieli w 70. minucie. Z piłką w pole karne wbiegł Kaczmarek, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Ostatecznie wynik się nie zmienił. W finale rywalem Lecha będzie zwycięzca pary Raków – Legia.

Puchar Polski – półfinał                                                                                          Olimpia Grudziądz 0:2 Lech Poznań                                                                          Bramki: 26′ Kownacki, 47′ Douglas, 58′ Douglas