Ekstraklasa

Pogoń Szczecin przegrała mecz 28. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Komplet punktów na boisku rywala zdobyła Wisła Płock.

Faworytem meczu była Pogoń, która przewodzi ligowej tabeli. Portowcy zgromadzili dotąd 56 pkt.

Po pierwszej połowie w Szczecinie był remis 1:1. Wynik spotkania w 33. minucie otworzył Grosicki, który dobiegł do piłki spadającej przed polem bramkowym. Następnie gracz gospodarzy sprowadził ją sobie do ziemi, wszedł w pole bramkowe, po czym pewnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Portowcy prowadzeniem nie cieszyli się zbyt długo. Skutecznym uderzeniem zza szesnastki popisał się w 37. minucie Sekulski, choć pomógł mu rykoszet.

Goście na prowadzenie wyszli w 63. minucie. Wisła wyszła z kontrą po dograniu z rzutu rożnego. Lewą stroną ruszył z piłką Jorginho, któremu asekurowali przeciwnicy, ale gracz drużyny gości zdołał odegrać futbolówkę w pole karne, po czym otrzymał podanie zwrotne i sprzed szesnastki uderzył celnie na bramkę gospodarzy.

Wisła Płock po dzisiejszym meczu ma 42 pkt, co daje jej 5. miejsce i realne szanse na awans do eliminacji europejskich pucharów. Wydaje się, że pewnym miejsc na podium są Pogoń, Raków i Lech. Dwie ostatnie drużyny zmierza się ze sobą w finale Pucharu Polski, więc ostatnie premiowane awansem miejsce dla Polski przypadnie drużynie, która w lidze zajmie 4. miejsce.

PKO Ekstraklasa – 28. kolejka                                                                              Pogoń Szczecin 1:2 Wisła Płock                                                                        Bramki: 33. Grosicki – 37. Sekulski, 63. Jorginho