W pierwszym niedzielnym spotkaniu 28.kolejki Warta Poznań pokonała Cracovię Kraków 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adam Zrelak.

Od pierwszych minut Cracovia próbowała przejąć inicjatywę jednak jej akcję kończył się na trzydziestym metrze od bramki strzeżonej przez Grobelnego. W 29.minucie Rasmussen uderzył z dystansu jednak uderzenie okazało się minimalnie niecelne. Przed przerwą Cracovia mogła wyjść na prowadzenie jednak uderzenie głową Rivaldinho zatrzymało się na poprzeczce.

Na pierwszą bramkę kibice czekali do 61.minuty gdy uderzenie Miguela Luisa dobił Adam Zrelak i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 83.minucie podanie w pole karne otrzymał Rivaldinho, który został sfaulowany, a sędzia Paweł Raczkowski podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który uderzył w poprzeczkę, a do piłki próbował dojść zawodnik Cracovii jednak został powalony przez gracza gospodarzy. Po analizie VAR sędzia nie dopatrzył się rzutu karnego.