Źródło: Wisła Kraków S.A

Wisła Kraków pokonała Górnika Zabrze 4:1 dzięki czemu zespół Jerzego Brzęczka zbliżył się na dwa punkty do miejsca gwarantującego utrzymanie.

Wiślacy od początku spotkania zaatakowali jednak nie potrafili przełamać defensywy Zabrzan. Wynik spotkania na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania otworzył trafieniem samobójczym Piotr Krawczyk.

Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził potężnym uderzeniem za pola karnego Lukas Podolski. W 62.minucie na strzał z dwudziestego metra zdecydował się Stefan Savić i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 74.minucie Daniel Bielca faulował w polu karnym Fernandeza, a rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Kuveljić.