W drugim meczu z cyklu walki play-off o półfinał TAURON Ligi Grot Budowlani Łódź pokonali bez straty seta IŁ Capital Legionovię. Z racji zwycięstwa w pierwszym meczu ekipy spod Warszawy, rywalizacja wraca na ostateczną rozgrywkę do Legionowa.

– Nie składamy broni, sprawa awansu do półfinału jest cały czas otwarta i wszyscy o tym wiemy – mówił po pierwszym, przegranym spotkaniu trener łodzianek Maciej Biernat.

Tak się składa, że w tym sezonie jeszcze nie wygrałyśmy w Łodzi, więc trzeba się przełamać i tam wygrać. Myślę, że jest to do zrobienia. Na pewno będziemy do tego meczu lepiej przygotowane niż do pierwszego – stwierdziła Aleksandra Gryka, środkowa ekipy z Legionowa.

Od udanych akcji na siatce Any Cleger oraz błędów legionowianek rozpoczęła się premierowa odsłona spotkania 7:1. W ekipie gospodyń bardzo dobrze funkcjonowały atak oraz blok i dzięki temu ich przewaga cały czas się utrzymywała 14:7. Po czasie, o który poprosił Alessandro Chiappini jego podopieczne zaczęły odrabiać straty i zbliżyły się na dwa punkty do rywalek 14:12. Asy serwisowe Any Cleger i kolejne błędy Legionovii ponownie powiększyły przewagę łodzianek 18:12. W końcówce przyjezdne jeszcze raz rzuciły się do odrabiania strat 22:21, jednak nie udało im się odmienić losów seta, którego udanym atakiem zakończyła Ana Cleger 25:22.

W drugiej partii legionowianki uspokoiły grę i walczyły z gospodyniami punkt za punkt 5:5 i 9:9. Blok Weroniki Centki i błędy IŁ Capital dały łodziankom cztery  oczka przewagi 14:10. Czas, o który poprosił Alessandro Chiappini nie przyniósł poprawy gry jego zawodniczek. Nadal miały kłopoty ze skończeniem akcji i traciły kolejne punkty 18:13. Gospodynie z kolei każdą piłkę zamieniały na punkt, ostatecznie wygrywając partię do 20.

Kolejnego seta łodzianki zaczęły od wysokiego prowadzenia 8:3 i rozkręcały się z każdą akcją. Liderką w zdobywaniu punktów była Ana Cleger, ale i pozostałe zawodniczki dokładały cenne oczka. Legionowianki próbowały walczyć, odrobiły część strat 13:7, jednak po jednej błędnej akcji traciły punkty 16:9. Punktowe bloki Aleksandry Gryki oraz atak Olivii Różański zbliżyły IŁ Capital do zawodniczek Grot Budowlani 16:12, jednak gospodynie cały czas kontrolowały sytuację na boisku 22:16. Ostatnie punkty seta i meczu wpadły na konto łodzianek 25:16.

Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:20, 25:16)

MVP: Ana Cleger

Grot Budowlani Łódź: Kędziora, Lisiak, Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Pelczarska, P. Damaske, Szczurowska, Skomorowska, Łysiak

IŁCapital Legionovia Legionowo: Tokarska, Dębowska, Różański, M. Damaske, Szczyrba, Stefanik, Erkek, Dąbrowska, Tylska, Szymańska, Franco, Gryka, Grabka, Lemańczyk, Kulig

Źródło: tauronliga.pl