Faza play-off rozpoczęła się od meczu PGE Skry Bełchatów z Indykpolem Olsztyn. W pierwszym spotkaniu to Olsztynianie okazali się lepsi i to oni są bliżej półfinału PlusLigi.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla Indykpolu. To oni nadawali tempo, prowadzili nawet jednym/dwoma punktami, ale wszystko to roztrwonili, kiedy pięciopunktową serię zaliczyła Skra. Indykpol był bezradny i nie potrafił odrobić strat. Ostatecznie Bełchatowianie zwyciężyli w tym secie 25:19.

Kolejne partie były już na korzyść Indykpolu Olsztyn. W drugiej odsłonie początek był wyrównany. Z czasem jednak to znów Skra odskoczyła na kilka punktów przewagi. Nie była w stanie jej jednak utrzymać, kiedy Olsztynianie poprawili swoją skuteczność ataku. Skończyło się na grze na przewagi, która zakończyła się z korzyścią dla Indykpolu 26:24.

Trzeci set wyglądał bardzo podobnie. Skra znów miała przewagę i kolejny raz ją roztrwoniła podając rękę Olsztynianom, którzy chętnie z tej pomocy skorzystali odrobili straty, a w końcówce znów minimalnie byli lepsi wygrywając 28:26.

W ostatniej partii to Indykpol od samego początku do końca dyktował swoje warunki gry. Tym razem przyjezdni nie musieli gonić wyniku, co więcej to oni osiągnęli kilkupunktową przewagę. Nie pomogły nawet czasy brane przez trenera Bełchatowian. Skra została rozbita w czwartym secie 14:25, a w całym spotkaniu 1:3.

Drugi mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w piątek w Iławie o 17:30.

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:23;24:26;26:28;14:25)

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Atanasijević, Kooy, Bieniek, Piechocki, Schulz, Sawicki, Taht

Indykpol AZS: Firlej, Defalco, Averill, Butryn, Andringa, Poręba, Gruszczyński,  Jakubiszak, Siwczyk, Król