Drugie spotkanie Aluronu CMC Warta Zawiercie z Asseco Resovią zaczęło się optymistycznie dla rzeszowian, jednak kolejne sety wygrywali Jurajscy Rycerze i to oni wygrywając po raz drugi 3-1 zagrają w półfinale PlusLigi.

W inauguracyjnej partii po wyrównanym początku inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, których gra opierała się tylko i wyłącznie na skrzydłowych. Środkowi ani razu nie atakowali. Bardzo dobrze funkcjonował blok rzeszowian – 6 pkt tym elementem przy zerowym dorobku rywali. Resoviacy prowadzili już 16:10 ale za chwilę rywale po asie serwisowym Dawida Konarskiego zniwelowali straty do punktu 17:18. Gospodarze odpowiedzieli trzema punktami z rzędu i nie dali sobie już odebrać zwycięstwa. W drugim secie przez długi czas prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Dopiero po asie serwisowym Dawida Konarskiego ekipa z Zawiercia odskoczyła na trzy punkty przewagi. Resoviacy ruszyli za rywalem ale kilka razy udawało się im zniwelować straty do punkty. Przy stanie 22:24 gospodarze obronili piłkę setową, a w kolejnej zablokowali Dawida Konarskiego ale dotknęli siatki i to rywali mogli się cieszyć. W III secie goście zaczęli od mocnego uderzenia prowadząc 6:1. Resoviacy systematycznie zaczęli niwelować straty i udało się im doprowadzić do remisu 12:12 . Za chwilę zawiercianie znów zbudowali niewielką przewagę, którą utrzymali do końca., W IV secie początkowo przeważali goście prowadząc 5:3, ale z czasem inicjatywę przejęli rzeszowianie wygrywając 13:9. W końcowe coraz częściej w ataku zaczął mylić się Maciej Muzaj i to zespół z Zawiercia wyszedł na prowadzenie 21;18, którego nie oddał do końca pieczętując awans do półfinału.

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie1-3  (25:19, 23:25, 23:25, 22:25)

MVP: Dawid Konarski

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Muzaj, Deroo, Kozamernik, Bucki, Kochanowski, Szerszeń, Drzyzga, Woicki, Buszek, Cebulj, Tammemaa, Krzyżak, Puczkowski, Curzytek, Kowalik, Potera, Zatorski

Aluron CMC Warta Zawiercie: Konarski, Zniszczoł, Malinowski, Conte, Niemiec, Bieńkowski, Depowski, Cavanna, Tavares Rodrigues, Orczyk, Rajsner, Szalacha, Kovacevic, Żurek, Makoś

Źródło: plusliga.pl