W ostatnim spotkaniu towarzyskim przed wyjadę na mistrzostwa Świata Elity, reprezentacja Polski przegrała w Sosnowcu z Danią 1:3.

Prowadzona przez Róberta Kalábera reprezentacja ponownie zmierzyła się z wyżej notowaną reprezentacją i pomimo porażki zarówno selekcjoner jak i zawodnicy mogą być zadowolony z przebiegu gry. Po pierwszej bezbramkowej tercji wynik meczu otworzył Alexander True, który uderzeniem z niebieskiej pokonał Zabolotnego. Trzecia odsłona rozpoczęła się fatalnie dla Polaków, którzy po niespełna minucie stracili drugiego gola. Gola zdobył Mikkel Aagaard, który dobił wypluty przez Zabolotnego strzał Matiasa Lassena. Biało-Czerwoni kontakt złapali po niespełna dwóch minutach, gdy strzał Jakuba Wanackiego dobił Bartosz Fraszko. Zdobycie gola napędziło grę reprezentacji Polski, jednak za każdym razem brakowało dobrego wykończenia. Duńczycy wynik meczu ustalili grając w podwójnej przewadze, a krążek w bramce umieścił Oskar Fisker Mølgaard
Fisker Mølgaard Oskar.

Polacy mistrzostwa zainaugurują 11 maja spotkaniem z Czechami. W kolejnych meczach podejmować będą Łotwę (11 maja), Szwecję (12 maja), Francję (14 maja), Słowację (15 maja), USA (17 maja), Niemców (18 maja) oraz Kazachstan (20 maja).

Polska – Dania 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Bramki: 0:1 Alexander True (38), 0:2 Mikkel Aagaard – Matias Lassen (41), 1:2 Bartosz Fraszko – Jakub Wanacki, Alan Łyszczarczyk (43), 1:3 Oskar Fiskere Molgaard – Phillip Bruggisser, Christian Wejse (54)

Kary: Polska – 6 minut, Dania – 4 minuty

Widzów: 2 000

Polska: Zabolotny (Murray) – Ciura, Kolusz; Zygmunt, Pasiut, Wronka – Wajda, Kruczek; Krzysztof Maciaś, Dziubiński, Krężołek – Górny, Bryk; Łyszczarczyk, Paś, Fraszko – Wanacki, Kostek; Urbanowicz, Komorski, Wałęga.

Dania: Dichow (Seldrup) – Lauridsen, Larsen; Aagaard, Russell, Blichfeld – Bruggisser, Koch; From, True, Olesen – Lauridsen, Aabo; Storm, Wejse, Poulsen – Schultz, Lassen; Andersen, Mølgaard, Scheel.