W spotkaniu 28.kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał 1:0 Wisłę Płock i powrócił na fotel lidera. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dawid Kownacki.

Od początku spotkania to Lechici zaatakowali i mogli wyjść na prowadzenie w dziewiątej minucie jednak uderzenie zawodnika z Poznania zostało zatrzymane przez Krzysztofa Kamińskiego. W kolejnej akcji Lech ponownie zagroził bramce rywali jednak kolejny raz dobrze w bramce spisał się Kamiński. W 31.minucie z rzutu wolnego uderzał Mateusz Szwoch, a piłka po rekach Mickeya van der Harta uderzyła w słupek i wyszła poza boisko. Przed przerwą Lech potwierdził dominację bramką gdy Dawid Kownacki wykorzystał podanie od Michała Skórasia i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Na początku drugiej połowy gra nie uległa zmianie i to przyjezdni atakowali. W 56.minucie Rebocha zagrał do Amarala, a ten z dogodnej sytuacji uderzył fatalnie. W 84.minucie groźnie uderzał głową Michalski jednak piłka minęła bramkę gości. W odpowiedzi w dogodnej sytuacji Ba Loua uderzył w dogodnej sytuacji bardzo niecelnie. W doliczonym czasie gry Ba Loua uderzał jednak kolejny raz znakomicie w bramce spisał się Kamiński.