Skorupski

Łukasz Skorupski obronił rzut karny w meczu 36. kolejki Serie A. Jego Bologna przegrała jednak na wyjeździe z Vinezią 3:4.

Gospodarze bardzo szybko zaczęli od strzelania bramek. Już w 4. minucie do siatki trafił Henry, który przelobował polskiego bramkarza. Ten kilkanaście minut później faulował rywala w polu karnym. Po tej sytuacji zdołał obronić karnego, ale był bezradnym wobec dobitki.

W drugiej połowie drużyna Polaka zdołała wyrównać, zrobiło się 3:3, ale decydujący głos należał do miejscowych. W doliczonym czasie gry punkt swojej drużynie mógł uratować Skorupski. Obronił sytuację sam na sam, ale był bezradny wobec dobitki wykonanej z szesnastki i strzelonej w samo okienko.