fot: lkslodz.pl

Łódzkie kluby nie mogą mieć powodów do zadowolenia. Dziś Komisja Licencyjna PZPN opublikowała listę klubów z Fortuny I ligi, które w przypadku awansu dostaną licencję na grę w Ekstraklasie. 

Wśród ogłoszonych klubów próżno szukać ŁKS-u Łódź. Komunikat Związku brzmi bardzo jasno: ,,Komisja postanowiła nie przyznać klubowi ŁKS Łódź: – licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 i F.05.

Wyżej wymienione kryteria dotyczą kwestii finansowych z którymi ŁKS ma duże problemy. Chodzi tutaj o zaległości pieniężne wobec piłkarzy, pracowników, urzędu skarbowego, ZUSU czy federacji piłkarskiej. Klub może się odwołać od tej decyzji w ciągu pięciu dni. Jednak nawet jeśli to zrobi to szansę na zmianę decyzji są bardzo znikome, z powodu ogromnego zadłużenia ŁKS-u.

Lepiej wygląda sytuacja Widzewa Łódź, który otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie. Komisja jednak zdecydowała o przyznaniu nadzoru infrastrukturalnego i i finansowego. Podobną sytuację ma Arka Gdynia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!