Siatkówka

Dziesiąty mecz polskich siatkarek strzałem w dziesiątkę nie był. Zawodniczki Stefano Lavariniegi wyszły na parkiet przestraszone, przegrywając pierwszego seta do 8. Potem było o wiele lepiej, jednak generalnie Biało-Czerwone były w tym meczu bezradne, tracąc definitywnie szanse na grę w finale rozgrywek.

Chinki od początku osiągnęły przewagę. Grały dobrze, ale nasze siatkarki spisywały się dużo gorzej niż potrafią. Nawet świetnie spisująca się w rozgrywkach Maria Stenzel nie radziła sobie z przyjęciem zagrywek. Pierwszy set trwał zaledwie 17 minut i zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem przeciwniczek.

W drugiej partii trener Lavarini zmienił obie środkowe, a Weronikę Szlagowską zastąpiła Zuzanna Górecka. Roszady pomogły. Chinki już nie zdobywały punktów z taką łatwością jak wcześniej. Przede wszystkim polskie siatkarki utrudniły serwy i chińska rozgrywająca musiała biegać za piłką, dlatego nie oszukiwała już naszego bloku. Gra się wyrównała, a przez większą część seta prowadziła Polska. Kiedy jednak zbliżył się 20. punkt, pojawiły się kłopoty. A  Azjatki im dłużej trwała gra, tym lepiej broniły. W akcji, po której Chinki zdobyły 24. punkt, Martyna Czyrniańska zbijała czterokrotnie i za każdym razem rywalki były tam, gdzie leciała piłka, aż w końcu same dostały szansę na kontrę i ją wykorzystały. Cała akcja trwała 35 sekund! Dwa setbole polskie zawodniczki obroniły, ale trzeciego wykorzystały i wygrywały w meczu już 2:0.

Polki przekonały się jednak, że wysoką chińską drużynę można grać jak równy z równym. Konieczne było jednak pokazanie wszystkich atutów i utrzymanie poziomu dłużej niż przez trzy czwarte seta. W ostatnim animuszu Biało-czerwonym wystarczyło tylko do 10. punktu, po czym Chinki odskoczyły i mimo ambitnej i momentami bardzo dobrej gry podopiecznych trenera Lavariniego, utrzymały przewagę.

W piątek Polska ma wolny dzień, a w sobotę o godzinie 12.30 zmierzy się z Dominikaną.

Polska – Chiny 0:3 (8:25, 23:25, 20:25)

Źródło: pzps.pl