Tenis

Magda Fręch przegrała mecz III rundy tenisowego turnieju Wimbledon. Pogromczynią Polki okazała się Rumunka Simona Halep.

Halep zaczęła od dobrych returnów i przełamań podań Polki w gemie pierwszym i trzecim. Do tego dołożyła świetny serwis i finalnie zwycięstwo w secie już 5:2. Fręch poprawiła swój serwis w dalszej części meczu. Zwycięstwo w gemie siódmym przypieczętowała nawet asem. Później przejęła inicjatywę, bo udało jej się przełamać Rumunkę na 3:4. Halep na pewno jej w tym pomogła. Uderzyła w siatkę, źle zachowała się przy siatce, na koniec popełniła podwójny błąd serwisowy, zaś tuż wcześniej została przelobowaną przez Fręch. Ta obroniła też kolejne swoje podanie po kilku nieudanych returnach przeciwniczki. Rumunka seta jednak nie oddała, gdyż dziesiąte rozdanie wygrała bez straty punktów, a całego seta 6:1.

Drugiego seta od utraty własnego podania po kilku autowych piłkach rozpoczęła Polka. Ta jednak szybko doprowadziła do przełamania powrotnego po kilku bekhendach autowych rywalki. Myliły się obie w kolejnym rozdaniu, ale tym razem w grze na przewagi górą była Halep, która ponownie doprowadziła do przełamania. Trzy piłki na przełamanie miała też Halep w gemie piątym. Fręch obroniła jedną z nich, ale na koniec posłała autowy forhend, w wyniku czego zrobiło się już 1:4, a następnie 1:5 i po kolejnym przełamaniu 1:6 z perspektywy Polki.

Magdalena Fręch – Simona Halep 4:6, 1:6