Fot. Aleksandra Kalinowska / Legia Warszawa

W sobotę po południu Legia Warszawa poinformowała o przeprowadzeniu kolejnego letniego transferu. Trzyletnią umowę z warszawskim klubem podpisał niemiecki piłkarz kongijskiego pochodzeniaMakana Baku.

Urodzony 8 kwietnia 1998 w Moguncji w rodzinie kongijskich imigrantów Makana Nsimba Baku swoje pierwsze kroki z piłką stawiał w młodzieżowej drużynie FCV Mainz. W sezonie 2015 – 2016 grał na wypożyczeniu w SV Gonsenheim, a następnie powrócił do rodzimego FCV Mainz. W 2017 roku występował w SG Sonnenhof Großaspach, a w 2019 roku przeniósł się do grającego na zapleczu Bundesligi Holstein Kiel. Od stycznia 2021 do końca czerwca 2021 grał na wypożyczeniu w Warcie Poznań. Na polskich boiskach do tej pory zaliczył 13. meczów i zdobył sześć goli.

24-letni skrzydłowy, mogący występować również na pozycji napastnika ostatnie rozgrywki spędził w Goeztepe, z którym wystąpił w 19. meczach i strzelił dwa gole. Był to drugi zagraniczny klub w karierze tego zawodnika.

– Widzowie Ekstraklasy doskonale znają Makanę – pokazał się w naszej lidze z bardzo dobrej strony. Opuścił Ekstraklasę na rok. Dlaczego wraca? Jest to piłkarz, który pasuje nam profilowo, jest w odpowiednim wieku. Ma 24 lata, duże doświadczenie, jednocześnie kilku lat mu brakuje do picku rozwojowego, więc może być jeszcze lepszym piłkarzem. Ma dobre statystyki piłkarskie i kinematyczne, które wskazują, że ma duży potencjał – może biegać dużo i szybko. Pewnie na początku może być wykorzystany w mniejszym wymiarze czasu i będzie odpowiednio wprowadzony. W bardzo krótkim okresie będzie gotowy, żeby grać 90 minut, jeśli wygra rywalizację. Makana jest przewidziany na pozycję skrzydłowego, gdzie potrzebujemy zawodników. Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować kolejne transfery na tę pozycję – oznajmił dyrektor sportowy Jacek Zieliński.

– Jestem bardzo podekscytowany. Chcę pokazać najlepszą wersję siebie. Najważniejszą rzeczą, o której wszyscy wiedzą jest to, że chcę wygrywać. Czuję duże zaufanie ze strony klubu. Czuję pewność od wszystkich – dyrektora sportowego, trenera, każdego pracownika klubu – powiedział Makana Baku.

Źródło: Materiały prasowe Legia Warszawa S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!