Polska reprezentantka Roksana Zasina w kapitalnym stylu zwyciężyła 26 Poland Open w zapasach kobiet.

Zawodniczka ZTA – Zgierskie Towarzystwo Atletyczne w pierwszym pojedynku kategorii 55 kg, pewnie wypunktowała (5:0) brązową medalistkę ME U-23, Ukrainkę Mariię Vynnyk. W kolejnej walce nasza zawodniczka nie dała najmniejszych szans reprezentantce Kazachstanu, Ainur Ashimovej z którą wygrała przez przewagę techniczną. W boju finałowym popularna Roksi po kapitalnej walce wypunktowała 13:1 brązową medalistkę MSŚ U-23 zmierzy się z kolejną Kazaszkę, Mariną Sednevą.

Brązowy krążek na stołecznych matach wywalczyła Patrycja Gil WLKS Siedlce-Nowe Iganie, która w pierwszym pojedynku zwyciężyła Australijkę, Irenę Symeonidis zaś w drugim musiała uznać wyższość chińskiej zapaśniczki Feng Yongxin, której uległa 2:7. W boju o brązowy medal Pati zademonstrowała dojrzały styl walki i pewnie 6:0 ograła aktualną wicemistrzynię Azji U-23, reprezentantkę Kazachstanu, Laurą Almaganbetovą.

Kolejny brązowy krążek wywalczyła aktualna wicemistrzyni Europy Jowita Wrzesień CSiR Zapasy Dąbrowa Górnicza, która warszawski turniej rozpoczęła od zwycięstwa nad Kazaszką, Dianą Kayumovą. W kolejnym boju popularna Jowa przegrała z byłą mistrzynią Europy Norweżką, Grace Bullen. W kolejnym pojedynku Jowita przez przewagę techniczną ograła Finkę, Kristiinę Hemiae Jenna a w ostatnim pojedynku odprawiła z kwitkiem byłą wicemistrzynię Europy Ukrainkę, Solomią Vynnyk, co ostatecznie dało naszej zawodniczce trzecie miejsce i brązowy medal.

Na skutek odniesionej kontuzji z walki o brązowy medal zrezygnowała dobrze dziś walcząca Angelina Łysak. Chełmiance życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.