Piłka nożna

Lech Poznań przegrał wyjazdowy mecz eliminacji Ligi Konferencji Europy, w którym rywalem mistrzów Polski był Vikingur Reykjavik z Islandii.

Vikingur wygrał dwumecz 2. rundy Ligi Konferencji Europy z walijskim The New Saints F.C. Lech Poznań jest po wygranym dwumeczu z gruzińskim Dinamo Batumi.

Od początku gospodarze sporo akcji przeprowadzali prawą stroną, co kończyło się dośrodkowaniami lub uderzeniami z ostrego kąta pola bramkowego. W 40. minucie czujnie w bramce zachował się Filip Bednarek. Agnarsson zagrywał piłkę z prawej strony na pole bramkowe, ale polski bramkarz był szybszy od rywala, który miałby czystą sytuację.

W 45. minucie fatalnie rzut rożny rozegrali gracze z Poznania. Próbowali kilkukrotnie uderzać, ale było wszystko blokowane. Piłkę przejęli gospodarze. Po kontrze z piłką pod pole karne podbiegł Sigurplasson, a następnie uderzył zza szesnastki w samo okienko.

Lech strat już nie odrobił. W końcówce gola na 2:0 mogli zdobyć nawet miejscowi. Djurić wszedł bowiem w pole karne i uderzał płasko w światło bramki, ale nogami obronił to Bednarek.

Blisko bramki dla Kolejorza był w 49. minucie Velde. Zszedł z piłką do środka, po czym uderzył zza szesnastki, ale w poprzeczkę.

Rewanż odbędzie się za tydzień na stadionie mistrzów Polski.