Podopieczni Marka Papszuna dopełnili formalności, ponownie pokonując słowackiego Spartaka Trnava. Tym razem 1:0, po golu Vladyslava Kochergina. Tym samym awansowali do IV rundy eliminacji do LKE, w której zmierzą się ze z Panathinaikosem lub ze Slavią Praga.

W pierwszym spotkaniu, odbytym kilka dni temu, Raków pokonał na wyjeździe słowackiego przeciwnika 2:0, po dublecie Iviego Lopeza.

PIERWSZA POŁOWA
W 11. minucie spotkania Fran Tudor oddał sprytny strzał ze skraju szesnatki, po którym piłka przeszła minimalnie obok bramki Spartaka. 3 minuty póżniej powinna zostać odgwizdana jedenastka dla Rakowa. Po rozegranym rzucie rożnym Vladislavs Gutkovskis uderzył piłkę głową, które zostało zablokowane… ręką. Piłkarze gospodarzy sygnalizowali to niezgodne z przepisami zagranie, lecz niewzruszony sędzia puścił grę.

Po 36 minutach od rozpoczęcia rywalizacji Patryk Kun soczyście przymierzył z szesnastego metra, a golkiper słowackiej drużyny popisał się kapitaną interwencją. Zaledwie minutę póżniej Waleran Gwilia efektownie uderzył z woleju, lecz futbolówka powędrowała obok bramki gości.

Do przerwy nie ujrzeliśmy goli.

DRUGA POŁOWA
W 54. minucie Ristovski, zawodnik klubu z Trnavy, oddał mocny strzał z okolicy jedenastego metra, a piłka poszybowała lekko nad poprzeczką.

10 minut później Patryk zaprezentował uderzenie z pół woleja, ale nie trafił w światło bramki.

Niedługo po tym Raków objął prowadzenie! Vladyslaw Kochergin otrzymał znakomite podanie od Iviego Lopeza w szesnastce Spartaka, a ten precyzyjnym uderzeniem z ostrego kąta pokonał Dominika Takaca.

Do końca pojedynku nie wydarzyło się już nic szczególnie głośnego i wartego uwagi. Raków Częstochowa pokonał na własnym boisku Spartaka Trnava 1:0. W dwumeczu 3:0 dla polskiej ekipy.

Z KIM ZAGRA RAKÓW W IV RUNDZIE?

W IV rundzie Raków najpewniej zmierzy się ze Slavią Praga, która w pierwszym spotkaniu z greckim Panathinaikosem, wypracowała sobie zaliczkę, pokonując go 2:0. O 19:30 wystartował rewanż, po którym oficjalnie poznamy najbliższego rywala Rakowa.