foto: Damian Kuziora

Dramat polskiej siatkarki. W kadrze Polek na mistrzostwa świata zabrakło Martyny Łukasik, z powodu kontuzji. Zawodniczka Chemiku Police nie wystąpi więc na dużej imprezie, trwającej w dniach 23 września – 15 października. Całe przedsięwzięcie odbędzie się w Polsce i Holandii. Spore osłabienie zespołu.

PZPS wydał oficjalny komunikat w tej sprawie:

– Podczas zgrupowania w Warszawie przeprowadzono badania diagnostyczne całego zespołu. Badania ujawniły, że stan zdrowia Martyny Łukasik uniemożliwia jej dalsze treningi i pracę na zgrupowaniu, a także nie daje gwarancji na pełną dyspozycję siatkarki w tegorocznym czempionacie. Sztab medyczny przeprowadził liczne konsultacje, na podstawie których zdecydował, że Martyna Łukasik nie zostanie włączona do ostatniej fazy przygotowań, a najbliższe tygodnie poświęci na pełną regenerację organizmu. W związku z tym Martyna Łukasik nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, których Polska jest współgospodarzem – napisano.

Nie sprecyzowano, o jakie dokładnie problemy zdrowotne chodzi. Selekcjoner Stefano Lavarini nie zdecydował się na to, by w zamian za Martynę dowołać inną zawodniczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!