Pogoń Szczecin zremisowała na własnym stadionie z niepokonaną dotąd Wisłą Płock. Sobotni mecz odbył się w ramach 5. kolejki PKO Ekstraklasy.

W pierwszych pięciu kolejkach Wisła odniosła pięć zwycięstw.  Pogoń rozpoczęła sezon od wygranej, później przytrafiła się porażka, ale ostatnie dwa mecze to zwycięstwa Portowców.

Tym razem padł remis 2:2, choć po pierwszej połowie w lepszych nastrojach byli gospodarze. W 21. minucie bramkę po uderzeniu z linii pola bramkowego zdobył Mateusz Łęgowski.

Kolejne trafienia miały miejsce w drugiej połowie. W 48. minucie z rzutu karnego wyrówna Rafał Wolski. Pogoń zdołała jeszcze raz wyjść na prowadzenie. W 75. minucie gola po dograniu z rzutu rożnego zdobył Luka Zahović. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punków. Bramkę na 2:2 strzelił w 88. minucie Anton Krywociuk, który po dograniu z rożnego głową skierował piłkę do siatki.

Wisła Płock jest pewna, że zachowa pozycje lidera do następnej kolejki.