Raków Częstochowa w ramach pierwszego meczu IV rundy eliminacji LKE ograł Slavię Praga 2:1. Podopieczni Marka Papszuna wypracowali sobie skromną zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień, a więc 25 sierpnia.

PIERWSZA POŁOWA
W 18. minucie spotkania Usor, zawodnik gości, bardzo groźnie przymierzył po ziemi i piłka przeszła minimalnie obok słupka Trelowskiego.

11 minut później Raków objął prowadzenie! Ivi Lopez pędził prawym skrzydłem, ograł Dorleya i z linii pola karnego wpakował futbolówkę do siatki po długim słupku! Niesamowity Hiszpan popisał się fenomenalnym rajdem! Wcześniej podawał mu Fran Tudor, który może cieszyć się ze zdobytej asysty. Oto show Lopeza:

Niedługo przed zakończeniem pierwszej odsłony Oscar Dorley ze Slavii musiał opuścić plac gry, z powodu kontuzji. W jego miejsce wszedł Plavsić. Do przerwy Raków był lepszy o jedną bramkę. Slavia nie miała pomysłu, by zaskoczyć polski zespół.

DRUGA POŁOWA
W 55. minucie Mandous, bramkarz gości, wybronił kapitalne i soczyste uderzenie Iviego z dystansu. Po pięciu minutach Slavia wyrównała za sprawą Holesa, który wykorzystał złe ustawienie Trelowskiego i nie pomylił się w sytuacji sam na sam, strzelając gola.

Minęła dosłownie chwila i drużyna z Częstochowy ponownie prowadziła! Fran Tudor wpadł w pole karne i mając przed sobą już tylko golkipera wsadził futbolówkę do siatki. Cóż to była za błyskawiczna odpowiedź w wykonaniu Rakowa!

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego zmiennik Bartosz Nowak mógł podwyższyć przewagę.Wyszedł sam na sam z Mandousem, lecz oddał niecelny strzał z ostrego kąta.  Raków wygrał ze Slavią w Częstochowie 2:1.

KONIEC. ZWYCIĘSTWO RAKOWA!
Ekipa z Częstochowy jest coraz bliżej awansu do LKE. Z niecierpliwością wyczekujemy na rewanżowe starcie w Pradze. Rozpocznie się ono 25 sierpnia o godzinie 19:00.

Eliminacje LKE – IV runda
Raków Częstochowa – Slavia Praga 2:1
29′ Ivi Lopez, 60′ Holes, 61′ Tudor

Raków: Trelowski, Svarnas, Arsenić, Rundić, Tudor (82′ Nowak), Gwilia, Papanikolau (82′ Czyż), Kun, Kochergin (46′ Wdowiak), Musiolik (61′ Gutkovskis), Ivi Lopez (87′ Długosz)

Slavia: Mandous, Schranz, Ousou, Eduardo Santos (46′ Traore), Dorley (40′ Plavsić), Tiehi, Holes, Usor, Sevcik, Olayinka, Lingr (65′ Jurasek)