Świątek tenis
fot: tennisworldusa.org

Iga Świątek zanotowała porażkę w spotkaniu trzecie rundy WTA Cincinnati. Pogromczynią Polki okazała się reprezentantka gospodarzy — Madison Keys. Polka przegrała w dwóch partiach po genialnym pościgu w drugiej partii.

Spotkanie rozpoczęło się w szybkim tempie. Obie zawodniczki unikały długich wymian. Iga Świątek miała szansę na przełamanie już w czwartym gemie. Natomiast to Amerykanka pierwsza przełamała serwis rywalki. Gra Igi mocno falowała, podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach. W kluczowych momentach nie przejmowała inicjatywy. W dziewiątym gemie nasza zawodniczka straciła podanie po raz drugi. Przez to pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3 dla Madison Keys.

Statystyki serwisowe bardzo dobrze oddawały przebieg gry. Polka nie potrafiła odbierać drugiego serwisu Amerykanki. Madison Keys wygrała aż 73% procent punktów po swoim drugim serwisie w pierwszym secie.

Polka trzeci raz straciła swój serwis na początku drugiego seta. Iga Świątek popełniała więcej niewymuszonych błędów od rywalki. Pomimo dużej ambicji Polskiej zawodniczki to Madison Keys osiągała przewagę. Amerykana po drugim przełamaniu prowadziła już 5:0. Iga Świątek przy tym stanie obroniła pierwsze piłki meczowe. Mimo ambitnej postawy w tamtym momencie i nawet odrobienia jednego break pointa. To jednak Amerykanka była bliżej wygrania.

Po obronie czwartej piłki meczowej Iga przełamała Madison Keys po raz drugi. Coraz większa presja spadała na Amerykankę z powodu niewykorzystania swoich szans. Wydawało się, że Świątek odwróci losy spotkania. Polka mimo kapitalnego pościgu w drugim secie, straciła podanie przy stanie 5:4. Iga Świątek przegrywa w 1/8 finału WTA Cincinnati z Madison Keys w dwóch setach.