Reprezentacja Polski pokonała zgodnie z przewidywaniami Austrię 91:55 w meczu prekwalifikacji do EuroBasketu 2025.

Polacy przed spotkaniem byli stawiani w roli murowanych faworytów, a porażka ze słabszym rywalem nie wchodziła w grę. Biało-Czerwoni w pierwszej kwarcie grali pewnie i pozwolili na zdobycie koszykarzom z Austrii zaledwie ośmiu punktów zdobywając przy tym 25 „oczek”. W drugiej kwarcie na placu gry pojawili się zmiennicy i zagrali fatalnie pozwalając rywalom na bardzo wiele pod koszem czego efektem było zmniejszenie przewagi do 11 punktów. W kolejnych kwartach podopieczni Milicica dominowali i pewnie dowieźli zwycięstwo do ostatnich sekund spotkania.

Reprezentacja Polski już drugiego września rozpocznie zmagania w EuroBaskecie 2022, a pierwszym rywalem naszej reprezentacji będą Czechy.

Austria – Polska 55:91 (8:25, 17:11, 10:29, 20:26)

Austria: Enis Murati 11, Renato Poljak 8, Benedikt Guttl 8, Guylain Mbemba 6, Jozo Rados 5, Jakob Lohr 4, Sebastian Kaferle 4, Daniel Johannes Koppel 4, Erol Antonio Ersek 3, Timo Lanmuller 2, David Votsch 0.

Polska: Aleksander Dziewa 15, Mateusz Ponitka 12, Michał Michalak 11, Michał Sokołowski 8, Jakub Garbacz 8, Aleksander Balcerowski 7, Jakub Schenk 6, Aaron Cel 6, A.J. Slaughter 5, Jarosław Zyskowski 5, Dominik Olejniczak 4, Łukasz Kolenda 4.