Lewandowski

Kolejny wspaniały występ odnotował Robert Lewandowski. W 3. kolejce hiszpańskiej Primera Divison strzelił dla Barcelony dwie bramki w wygranym meczu z Valladolid.

Lewandowski na liście strzelców wpisał się już w 24. minucie, czym otworzył wynik spotkania. Polak otrzymał podanie z lewej strony na pole bramkowe. Piłka jednak skozłowała przed bramkarzem i leciała na wysokości ud polskiego napastnika. Lewandowski jednak świetnie uniósł nogę i uderzył z powietrza, po czym mógł świętować zdobycie bramki.

Do przerwy Barcelona prowadziła 2:0, bo w 43. minucie trafił Pedri.

Lewandowski drugi raz z gola na Camp Nou, a czwartego w sezonie cieszył się w 64. minucie. Tym razem kapitan reprezentacji Polski został obsłużonym prostopadłym podaniem w pole karne. Lewandowski miał obok siebie rywala, ale uderzył z ostrego kąta w kierunku dalszego słupka. Piłka leciała płasko po ziemi, bramkarz gości nawet nie ruszył się w jej kierunku, bo prawdopodobnie myślał, że to poleci obok bramki. Piłka jednak wtoczyła się do siatki.

Barcelona wygrała ostatecznie 4:0, bo w doliczonym czasie gry do siatki trafił jeszcze Sergi Roberto.