Tenis

Hubert Hurkacz niespodziewanie przegrał już w drugiej rundzie US Open z Ilją Iwaszko. Białorusin pokonał naszego zawodnika w czterech setach.

Początek spotkania w wykonaniu zawodników był bardzo wyrównany. Obaj wygrywali swoje podania. W siódmym gemie nastąpiło przełamanie. Pochodzący z Białorusi Iwaszka przełamał naszego zawodnika. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4 dla Iwaszki.

Drugą partię obaj rozpoczęli od utrzymywania swoich podań. Na szczęście Hubert Hurkacz dzięki rozsądnej grze w samej końcówce partii zdołał przełamać. Prowadząc 5:4, wykorzystał pierwszą piłkę setową, która pozwoliła wygrać seta Polakowi.

Wyrównanie stanu meczu na 1:1 uśpiło naszego zawodnika, stracił podanie w pierwszym gemie. Na szczęście potrafił jeszcze wrócić do gry w tym secie. Hurkacz wyrównał wynik seta na 3:3, udanie przełamując rywala. O wyniku seta zadecydował tie- break. Natomiast Polak przy piłce setowej popełnił drobny błąd, który wykorzystał rywal i wygrał trzeci set.

Hubert Hurkacz musiał już gonić wynik od wyniku 0:3 w czwartym secie. Niestety Iwaszko okazał się czujny i lepiej się poruszał po korcie w tym fragmencie gry. Po ponad trzech godzina spotkania wygrana została zapisana na konto Białorusina.

Niewymuszone błędy okazały się kluczowe, Hubert Hurkacz popełnił ich aż 59.