Tenis

Iga Świątek wygrała mecz 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego US Open. Trudne zadanie postawiła jednak Polce Niemka Jule Niemeier

Pierwszy set

Niestety nie pomyśli pierwszy set dla liderki światowego rankingu. Polka zdobyła bardzo mało punktów po serwisie. Przełamaną została już w pierwszym gemie. Niemka podanie rywalki przełamała też w gemie siódmym. Zagrywała więc na zamknięcie partii. Popełniała podwójne błędy serwisowe Niemka, ale zdołała obronić podanie i wygrać seta 6:2. Kilka razy Polka posłała piłkę na aut, jak i w siatkę.

Drugi set

Początek drugiej partii zaskakujący długo. Pierwszy gem trwał bowiem prawie dziesięć minut. Polka prowadziła nawet 40:0, ale później odrobiła straty jej rywalka, lecz ostatecznie do przełamania nie doprowadziła. Gema przy podaniu rywalki mogła wygrać Polka. Jej zmorą były jednak auty i dwukrotnie brakepoint broniła Niemka, której udało się wyrównać na 1:1.

Po kolejnym gemie na prowadzeniu znajdowała się już Niemeier, bo znów udało jej się przełamać serwis Polki, która popełniła w tym gemie podwójny błąd serwisowy. W kolejnym udało się odwrócić nieco losy, bo Świątek doprowadziła do przełamania powrotnego. Tym razem poza kort kilka razy wyrzuciła piłkę Niemka. Polka też się myliła, bo trafiała w siatkę, lecz udało jej się wygrać tego gema do 30.

Polka poszła za ciosem. Powrócił dobry serwis, pojawiły się asy i wygranie gema na 3:2, a następnie kolejne przełamanie na 4:2. Niemka niestety zdołała odpowiedzieć przełamaniem i zmniejszyła straty na 3:4.

Sporo złego działo się też w kolejnym rozdaniu. Złego dla jednej i drugiej zawodniczki. Z jednej strony nieudany bekhend Polki, z drugiej nieudany forhend Niemki. Niemka też popełniła podwójny błąd serwisowy, po czym przewagę miała Świątek. Ta jednak zepsuła return i znów mieliśmy równowagę. W końcówce jednak lepiej zaprezentowała się Świątek, która przełamała na 5:3.

Niestety zamiast zamknięcia seta przy własnym serwisie było kolejne przełamanie dla Niemki po aucie Polki, jak również błędach serwisowych. Ostatecznie jednak Świątek wygrała tego seta po kolejnym przełamaniu.

Trzeci set

Trzecia partia układała się znakomicie. Kilka autów Niemka odnotowała w pierwszym gemie i nie doprowadziła do przełamania, a to udało się Polce w drugim gemie. Alarmem mogło być jedynie roztrwonienie przewagi. Świątek prowadziła 40:15, a gem kończył się przy grze na przewagi. Przy własnym serwisie Polka wygrała do zera, a następnie znów przełamała na 4:0. Przy własnym serwisie na 5:0 było groźnie, bo rywalka prowadziła 40:15, ale w końcówce auty Niemki, która znalazła się w niezwykle trudnym położeniu, gdyż przegrywała 0:5.

Serwowała na utrzymanie się w meczu, ale przegrała do 15, zaś całego seta 0:6.