Serie A Piłka nożna

Za nami pierwsze mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów 2022/2023. Do gry przystąpiły we wtorek drużyny z grup E, F, G i H.

Polskich kibiców najbardziej elektryzowało starcie PSG z Juventusem. W barwach gości od pierwszych minut wystąpił Arkadiusz Milik. Polak miął świetną okazję w 19. minucie. Otrzymał podanie z prawej strony, a następnie główkował sprzed pola bramkowego. Piłka leciała w światło bramki, ale na linii dobrze interweniował golkiper.

Milik w tym meczu bramki nie strzelił. Został zdjęty z boiska w 68. minucie. Wówczas Juventus przegrywał 1:2, choć na przerwę schodził przegrywając 0:2.

Wynik spotkania w tym meczu otworzył dla PSG Mbappé, który w 5. minucie nabiegał na posłaną na pole karne piłkę. Znalazł się w sytuacji sam na sam i uderzył z powietrza nie do obrony.

Kolejny gol padł w 22. minucie. Na środek pola karnego zagrał płasko Hakimi. Ponownie w roli głównej Mbappé, który uderzył z pierwszej piłki, po czym mógł cieszyć się z kolejnego trafienia.

Juventus gola kontaktowego zdobył 53. minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym w szesnastkę zagrywał Kostić, zaś do siatki głową skierował piłkę McKennie. Na więcej ekipę z Turyny nie było jednak stać.

Bramki: 50. Rafa Silva, 54′ Grimaldo

Jutro włączą się drużyny z grup A, B, C i D. Nasz interesuje najbardziej starcie FC Barcelony z Robertem Lewandowskim w roli głównej. Rywalem Dumy Katalonii na otwarcie rywalizacji w grupie C będzie Viktoria Pilzno z Czech.