Kownacki
f95.de

Fortuna Dusseldorf w 8. kolejce sezonu Bundesligi 2 pokonała dziś okazale Hansę Rostock 3:1. Do jej zwycięstwa po raz kolejnym w dużym stopniu przyczynił się Dawid Kownacki, który zdobył bramkę i zanotował asystę.

W 10. minucie meczu Oberdorf posłał piłkę w kierunku Kownackiego, który kapitalnie trafił w nią z pierwszej piłki, czym zaskoczył golkipera drużyny przeciwnej. Oto gol:

17 minut później zanotował asystę przy trafieniu Sobottki. Polski napastnik opuścił boisko w 71. minucie meczu, a zastąpił go wówczas Lyoha, który niedługo potem zdobył dla Fortuny trzecią bramkę w tym meczu. Pełne 90 minut rozegrał Michał Karbownik.

Bilans „Kownasia” w tym sezonie 2. Bundesligi to 8 zagranych spotkań, 5 strzelonych goli oraz 3 zaliczone asysty. Klub z Dusseldorfu przebywa obecnie na 4. miejscu w tabeli.