Tenis

Katarzyna Kawa pokonała w meczu pierwszej rundy Australijkę Astrę Sharmę 6:4, 6:3 turnieju rozgrywanego w Chennai.

Kawa dla której był to pierwszy turniej po odpadnięciu w kwalifikacjach to US Open zaczęła spotkanie od przełamania jednak w następnym gemie oddała gema rywalce, która wykonała pierwszego break pointa. Kluczowy dla losów pierwszego seta był piąty gem w którym sklasyfikowana na 163.miejscu w najnowszym rankingu WTA Kawa ponownie przełamała rywalkę. W kolejnych gemach zawodniczki wygrywała gemy przy własnych podaniach i to polska tenisistka zwyciężyła pierwszego seta.

Drugi set miał niecodzienny przebieg, bo dopiero w szóstym gemie zawodniczce udało się wygrać gema przy własnym serwisie, a zrobiła to Kawa, która dzięki temu wyszła na prowadzenie (4:2). Dobrze spisująca się Kawa w kolejnych gemach wygrywała pewnie przy swoim serwisie, a w dziewiątym gemie przełamała ponownie rywala i wygrała 6:3 seta i mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

W kolejnej rundzie Polska zmierzy się z rozstawioną z numerem siódmym Kanadyjką Rebeccą Marino.