DAMIAN KULIG - BM Stal Ostrów Wlkp. fot. Anna Kmiotek polski-sport.com

Po wygraniu Superpucharu ostrowianie nie zwalniają tempa. Dziś na wyjeździe pokonali Kinga Szczecin.

Pierwsze akcje należały do Damiana Kuliga i Adonisa Thomasa, ale w odpowiedzi trafiali Andrzej Mazurczak z Filipem Matczakiem. Po akcji 2+1 Damiana Kuliga i trójce Ojarsa Silinsa ostrowianie osiągali największą czteropunktową w tej kwarcie przewagę. Ostatecznie dzięki trójce Tony’ego Meiera po 10 minutach było 27:23. Drugą kwartę BM Stal rozpoczęła od rzutów z dystansu Aleksandra Załuckiego i Ojarsa Silinsa. To z kolei oznaczało, że gospodarze ponownie musieli powoli gonić wynik. Po późniejszych zagraniach Nemanji Djurisicia różnica na korzyść gości wzrosła do siedmiu punktów. Pierwsza połowa zakończyła się lepiej dla ostrowian – 44:49.

W kolejnej części meczu bardzo dobry fragment Adonisa Thomasa sprawiał, że drużyna trenera Andrzeja Urbana kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Jego późniejsze kolejne zagrania oznaczały 11 punktów przewagi. Sytuację szczecinian starali się poprawiać Filip Matczak oraz James Eads, ale to nie wystarczało. Akcja Quentina Snidera ustawiła wynik po 30 minutach na 64:76. Damian Kulig oraz Jakub Garbacz potwierdzali w czwartej kwarcie swoją dobrą formę. Swoje minuty w ekipie trenera Arkadiusza Miłoszewskiego dostawał Konrad Szymański i trafiając trójki dobrze je wykorzystywał. BM Stal nie pozwalała się jednak dogonić, a ciągle świetny był Thomas.

Najskuteczniejsi na boisku byli Adonis Thomas z 21 punktami (2 asysty i 2 przechwyty) oraz Damian Kuli z 20 oczkami (9 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty i 2 bloki) dla BM Slam Stali. Dla Kinga po 16 punktów rzucili Filip Matczak, Andrzej Mazurczak i Phil Fayne.

KING SZCZECIN – BM SLAM STAL OSTRÓW WLKP.  88:97  (27:23, 17:26, 20:27, 24:21)