Żużel

Za nami Grand Prix Polski w Toruniu. Sobotnia rywalizacja zakończyła cykl Speedway Grand Prix, czyli walkę o tytuł indywidualnego mistrza świata, którym został Bartosz Zmarzlik. Zwycięstwo w Grand Prix Polski świętował natomiast Martin Vaculik.

Na starcie zawodów znalazło się 16 zawodników plus 2 rezerwowych. Grono Polaków

Na starcie zawodów pojawiło się tradycyjnie 16 zawodników plus 2 rezerwowych. Grono Polaków utworzyli: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski, Paweł Przedpełski, Jakub Miśkowiak, Kacper Woryna i jako rezerwa Krzysztof Lewandowski i Mateusz Affelt.

Przed tymi zawodami pewnym tytułu mistrzowskiego był Zmarzlik, który na swoim koncie miał 148 pkt. Bardzo blisko uplasowania się na 2. miejscu był Leon Madsen. Duńczyk zgromadził dotąd 117 pkt. Ciekawie zapowiadała się walka o najniższy stopień podium. Przed rywalizacją w Toruniu 3. pozycją piastował mający 100 pkt Patryk Dudek. Mniej niż 20 pkt traciło do niego 5 żużlowców, wśród których znajdował się też 7. Maciej Janowski (92 pkt).

Faza finałowa:

Do tej fazy awansowała oczywiście czołowa ósemka fazy zasadniczej, która w półfinałach walczyła o udział w finale. W gronie walczących o start w decydującym biegu tylko 2 Polaków – Zmarzlik i Janowski.

Z pierwszego półfinału na dwóch pierwszych lokatach dojechali Słowak Vaculik i Duńczyk Madsen, zaś z drugiego awans do finału wywalczyli: Zmarzlik i Janowski, który dzięki temu zapewnił sobie brązowy medal na koniec sezonu. ’

W finale od wewnętrznej pojechali: Zmarzlik, Vaculik, Janowski i Madsen. Najlepiej wystartował Vaulik, który dowiózł wygraną do mety. Za nim dojechał utrzymujący się na 2. pozycji Zmarzlik. Nieco więcej emocji było w walce o najniższy stopień podium. Po szerokiej pojechał Janowski, który usytuował się na ostatniej pozycji, ale później przejechał pod Madsenem i przesunął się na 3. miejsce. Na ostatnim okrążeniu zaatakował jednak Duńczyk, który zajął finalnie 3. lokatę.