Podczas piątkowych zmagań wioślarskich w Szeged zobaczyliśmy osiem polskich osad: siedem na Mistrzostwach Europy i jedną na kwalifikacjach olimpijskich.

W dwójce wagi lekkiej Jessika Sobocińska i Zuzanna Jasińska zajęły trzecie miejsce w repasażu (07:24,97), co premiuje ich awansem do finału.

W finale B natomiast wystąpi czwórka bez sternika: Bartosz Bartkowski, Mateusz Wilanowski, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski. Panowie w repasażu uplasowali się na trzecim miejscu (06:17,28). Również w finale B znajdą się Dominika Baranowska, Anna Khlibenko, Marta Wieliczko i Barbara Jęchorek. Polskie wioślarki również były trzecie (06:51,38). Do finału B dostały się także Zuzanna Lesner i Weronika Kaźmierczak. Polskie reprezentantki w dwójce zakończyły repasaż na szóstej lokacie (08:08,66). Trochę wyżej był w jedynce Jakub Byczek – trzecia pozycja (07:36,39), ale i ona nie wystarczyła na awans do finału B. W walce o medale nie zobaczymy też polskiego parawioślarskiego miksta – Jolanty Majki i Michała Gadowskiego, który w repasażu zajął piąte miejsce (09:06,94).

W walce o awans do półfinału przepadli Adam Woźniak i Piotr Juszczak. Dwójka męska zafiniszowała na piątym miejscu (07:00,44), i automatycznie wylądowała w finale C.

Przepustki olimpijskiej nie zdobył Piotr Płomiński. Polak mocno rozpoczął, ale z czasem zaczęło mu brakować sił, przez co spadał w dół klasyfikacji. Ostatecznie zafiniszował na ostatnim miejscu w półfinale (07:25,73), i na koniec rywalizacji czeka go jeszcze finał B.