Serie A Piłka nożna

Arkadiusz Milik zdobył gola w niedzielnym meczu 8. kolejki włoskiej Serie A. Polak przyczynił się do domowej wygranej Juventusu nad Bologną.

Po kontuzji do bramki Juventusu wrócił Wojciech Szczęsny, który ostatni raz na ligowych boiskach pojawił się w 4. kolejce, kiedy to doznał urazu w starciu ze Spezią Calcio. W drużynie gości bronił natomiast Łukasz Skorupski.

Milik również ma za sobą przerwę za czerwoną kartkę, którą obejrzał w meczu w meczu 6. kolejki.

Grający w pierwszym składzie Milik trafił do siatki w 62. minucie, czym ustalił wynik na 3:0 dla swojej drużyny. Po dograniu z rzutu rożnego goście wybili piłkę z pola karnego, ale ta po chwili wróciła na szesnastkę, skąd z powietrza skutecznie uderzył pod poprzeczkę Milik.

Łukasz Skorupski puścił więc trzy bramki, ale miał swoje niezłe momenty. W 9. minucie dobrze wybiegł do prostopadłej piłki zagranej w kierunku Milika, zaś w 30. minucie obronił jego strzał. W 68. minucie w sytuacji sam na sam z Polakiem znalazł się Vlahović, który jednak uderzył obok bramki.

Dla Milika dzisiejsze trafienie było trzecim ligowym golem w tym sezonie. Była szansa na więcej, ale w 71. minucie Polak trafił w słupek. Polski napastnik został zmieniony w 81. minucie.

Juventus ma obecnie 13 pkt, co daje 7. miejsce. Bologna zgromadziła 6 oczek, co daje dopiero 17. lokatę, a więc tuż przed strefą spadkową.