W sobotę w Rzeszowie 28 młodych wojowników starło się w 14 walkach w ramach Gali MMA Carpathian Warriors Road Babilon. Najwięcej emocji licznie zgromadzonym widzom dostarczyły dwie ostatnie rywalizacje blisko 5-cio godzinnego wydarzenia. W jednej z głównych walk Patryk Ożóg w drugiej rundzie dokonał ciężkiego nokautu na Gruzinie Merabem Mamporią, natomiast w ostatniej walce kilkanaście minut przed północą Sergiusz Zając już w 1. rundzie udowodnił swoją wyższość nad Wincentym Krawczykiem.

MMA Carpathian Warriors to projekt promujący młodych zawodników mieszanych sztuk walki z rejonu Karpat  wpisujący się w cykliczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Polska Federacja Mieszanych Sztuk Walki „Spartakus MMA” działające przy rzeszowskim klubie Spartakus Rzeszów. To właśnie zawodnicy tego klubu oraz miejscowego Wisłoka wystawili największą reprezentację zawodników, którzy pokazali się w ringu ubezpieczonym na tą okoliczność  solidnie wyglądającą klatką.

W wypełnionej po brzegi rzeszowskiej hali ROSiR wszystko zaczęło się spokojnie i niewinnie, bo od trzech walk bokserskich, w których zawodnicy walczyli o zwycięstwo trzy pełnowymiarowe rundy. Podobnie było w walce K1 tak zwanych małych rękawic. Jednak w miarę upływu czasu i poszerzanego arsenału zmagań, coraz więcej działo się na polu rywalizacji. Niemal każde z kolejnych starć kończyło się przed czasem, zaś adrenalina sięgała mocnych wartości nie tylko w klatce, ale także wyraźniej również na trybunach.

Tak było w przypadku najkrótszego pojedynku Łukasza Kłosa z Pawłem Podkańskim, podobnie emocjonowano się kolejnymi potyczkami, aż do ostatnich dwóch walk. W pojedynkach na możliwie intensywnych obrotach sprawy toczyły się efektownie i dość gwałtownie, a emocje naturalnie sięgnęły zenitu. W międzynarodowej potyczce Patryk Ożóg pod koniec pierwszej rundy został dobrze sponiewierany przez Meraba Memporię, lecz już w kolejnej nie pozostał Gruzinowi dłużny zadając trafienie kończące przygodę rywala w tym dniu.

Nie mniej emocji było w walce wieczoru, którą już w pierwszej rundzie zakończył znacznie silniejszy Sergiusz Zając.

Oto wyniki wszystkich sobotnich walk rzeszowskiej gali:

Boks: Michał Akoto Ampaw pok. Kacpra Rzepkę decyzją sędziów (2-1)

Boks: Dominik Kida pok. Mateusza Pędraka jednogłośną decyzją sędziów

Boks: Kamil Lamczyk pok. Adama Tutaka jednogłośną decyzją sędziów.

K1, małe rękawice: Mateusz Bieniasz pok. Tomasza Poznańskiego jednogłośną decyzją sędziów

Oskar Poźniak pok. Michała Jesionka przez TKO, runda 3

Dorian Wawrzusiak pok. Bartka Polita przez poddanie, runda 1

Jakub Szczęch pok. Wiktora Knurka przez TKO, runda 1

Patryk Ożóg pok. Meraba Mamporię przez KO (latające kolano), runda 2

Łukasz Kłos pok. Pawła Podkańskiego przez KO (cios), runda 1

Marek Zardzewiały pok. Konrada Chruścickiego przez TKO, runda 1

Dawid Pietluch pok. Krzysztofa Gładysza jednogłośną decyzją sędziów

Marek Grędysa pok. Jakuba Mazura przez TKO, runda 2

Miłosz Kornasiewicz pok. Szymona Petkę przez TKO, runda 1

Walka główna:

Sergiusz Zając pok. Wincentego Krawczyka przez TKO, runda 1

Poprzedni artykułRozlosowano fazę grupową Ligi Mistrzyń
Następny artykułRadosław Sobolewski tymczasowym szkoleniowcem Wisły Kraków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!