Fot: twitter Southampton FC

W ramach 11. kolejki Ligue 1 Troyes podejmowało Ajaccio, z którym zremisowało 1:1. Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji zaliczył golkiper Mateusz Lis, który obronił rzut karny i ogólnie spisywał się bardzo dobrze.

25-letni Polak dostał szansę od pierwszej minuty i trener raczej nie pożałował swojej decyzji. W 37. minucie Lis wybronił jedenastkę wykonywaną przez Riada Nouriego.

Podczas drugiej połowy Jackson Vernaza wyprowadził Troyes na prowadzenie, lecz 12 minut później Mateusz skapitulował, a autorem wyrównującego trafienia został Mounaim El Idrissy.

Nasz rodak opuścił Polskę w zeszłym roku, kiedy to zamienił Wisłę Kraków na turecki Altay. Właśnie stamtąd 3 miesiące temu trafił do Southampton, występującego w Premier League.

1 września postanowiono wypożyczyć Lisa na cały sezon do Troyes.