Pierwszy piątkowy mecz 5. serii PlusLigi nie doczekał się spektakularnych emocji i dał pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla na terenie beniaminka BBTS Bielsko-Biała w trzech setach. Wszystkie partie wicemistrz kraju zakończył w identycznym stosunku, do 19.

Wszystkie trzy sety układały się podobnie, od uzyskania kilkupunktowej przewagi przez graczy z Jastrzębia-Zdroju po kontrolę wydarzeń w dalszej części. Najdłużej wicemistrzom kraju zbudowanie przewagi zajęło w pierwszym secie. Do stanu 8:8 za sprawą kapitalnej postawy Hanesa obie ekipy szły łeb w łeb. Na więcej nie pozwolił bielszczanom Tomasz Fornal – niebawem goście wyszli na 5-cio punktowe prowadzenie i emocje w pierwszej partii się skończyły.

Początkiem drugiej partii miejscowi nie radzili sobie kompletnie z zagrywkami Jurija Gladyra. Zaserwował on dwa asy, a przy kolejnych podaniach skutecznie odrzucił rywali od siatki, co w efekcie sprawiło 6-cio punktowy zapas Jastrzębskiego Węgla (1:7). Potem ekipa beniaminka walczyła ambitnie, zbliżając się dwukrotnie na 3 punkty po akcjach Hanesa (5:8, 11:14). Następnie goście odskakiwali coraz szybciej, główne dzięki świetnym serwisom Jana Handravy oraz Rafała Szymury. Tą odsłonę asem serwisowym podsumował Fornal.

Trzeci set wprawdzie zaczął się od trzech szybko wygranych piłek przez wicemistrzów kraju, lecz potem odpowiedział atakiem Włoch i gospodarze wiele nie odstawali. Było 3-4 punkty dystansu między ekipami, lecz BBTS miał swoje okazje, by wrócić do meczu. Kolejny atak Włocha zminimalizował straty do dwóch punktów (17:19), jednak w tym momencie jastrzębianie wzięli się w garść, nie pozwalając na znaki zapytania w końcówce. Bielszczanie walczyli do końca, lecz atak Fornala zamknął rywalizację.

BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 19:25, 19:25)

MVP: Tomasz Fornal

BBTS Bielsko-Biała: Woch, Sitek, Zawalski, Gil, Gergye, Urbanowicz, Hunek, Sinoski, Puczkowski, Formela, Hanes, Pujol, Fijałek, Teklak.
Jastrzębski Węgiel: Dryja, Hadrava, Toniutti, Dębski, Boyer, Wiśniewski, Gladyr, Tervaportti, Clevenot, Fornal, Szymura, Macyra, J. Popiwczak, F. Popiwczak.