Fot: Aris Limassol

Aris Limassol w ramach meczu 8. kolejki cypryjskiej ekstraklasy podejmował wczoraj na własnym stadionie Enosis Neon Paralimni, którego pokonał 2:1. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Karol Struski.

21-latek wyszedł na to spotkanie w wyjściowej jedenastce. W 10. minucie goście prowadzili po bramce Kandeta Diawary. Po kolejnych dziesięciu minutach Aris wyrównał, a autorem trafienia został polski ofensywny pomocnik. Karol przechwycił piłkę, po czym pognał w kierunku bramki i zdecydował się na płaskie, kąśliwe uderzenie. Świetna solowa akcja w jego wykonaniu:

Minęło raptem 120 sekund, a drużyna Struskiego już prowadziła. Na listę strzelców wpisał się wówczas Leo Bengtsson, który ustalił rezultat spotkania. Nasz rodak rozegrał pełny mecz.

To był jego debiutancki gol w barwach cypryjskiego zespołu. 1 lipca tego roku zamienił Jagiellonię Białystok na klub z Limassolu. Bilans Karola w tym sezonie to 6 na 8 rozegranych spotkań i 1 bramka. Aris po tym zwycięstwie jest wiceliderem ligi z dorobkiem 18 punktów. Przed nim tylko Pafos FC, który zebrał dotychczas o 2 oczka więcej.

Protathlima A’ Kategorias – 8. kolejka
Aris LimassolEnosis Neon Paralimni 2:1
10′ Diawara, 20′ Struski, 22′ Bengtsson